Як відкрити ТОВ в Україні? Поняття та детальна інструкція
Товариство з обмеженою відповідальністю (ТОВ) – одна з форм ведення бізнесу в Україні поряд із приватним підприємцем або відкриттям приватного підприємства. Традиційно дана форма реєструється у випадках відкриття масштабного бізнесу, де буде кілька засновників, великі обороти та немалі заплановані доходи, відповідно формат єдиного податку не підходить.
Кількість засновників не регламентовано законом, а встановлюється воно внутрішніми документами товариства. Учасники можуть вносити як рівні частки капіталу, так і нерівні, тобто хтось 40%, а інший 60%. Детальну інструкцію щодо того, як відкрити ТОВ пропонує сервіс Fondy. Це відома українським підприємцям компанія, яка спеціалізується на інтернет-еквайрингу.
Порядок відкриття ТОВ
Застосування нових інструментів взаємодії держави та підприємця суттєво спрощує процес відкриття товариства. Детальна інструкція передбачає виконання наступних кроків:
-
Вигадати назву;
-
Вибрати коди видів діяльності згідно з класифікацією КВЕД;
-
Підшукати юридичну адресу;
-
Визначити статутний капітал;
-
Провести збори засновників;
-
Подати заяву про реєстрацію юридичної особи;
-
Вибрати систему оподаткування.
Після реєстрації товариства необхідно відкрити банківський рахунок у гривнях або у форматі мультивалют. Також необхідно підготувати електронний цифровий підпис для зручності роботи з документами та надсилання звітів до податкової служби.
Не зайвим буде вивчити особливості роботи у фінансовому секторі, наприклад, як планується приймати гроші від клієнтів, скільки використовувати терміналів та багато іншого. Але в цьому випадку сервіс Fondy стане надійним помічником для організації всіх фінансових транзакцій. Підприємці можуть отримувати платежі в режимі онлайн з банківських карток своїх клієнтів.
Переваги ТОВ
Часто цю форму порівнюють із приватним підприємництвом. На користь першої форми є кілька аргументів:
-
можливість створити великий бізнес із кількома сотнями або тисячами співробітників;
-
немає обмежень за складом та кількістю засновників;
-
залучення інвесторів та спрощене кредитування;
-
відсутність обмежень щодо зростання, розвитку та фінансових оборотів.
Надалі такий бізнес набагато простіше продати шляхом зміни засновників. Деякі підприємці заробляють на цьому, розвиваючи певний стартап з подальшим розвитком, розкручуванням та реалізацією.