Курси НБУ $ 39.59 € 42.26
Знайшли рішення для розблокування пункту пропуску «Ягодин - Дорогуськ»

Фото: zn.ua.

Знайшли рішення для розблокування пункту пропуску «Ягодин - Дорогуськ»

Пішли на поступки полякам

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури вирішило відсьогодні, з 8 травня, тимчасово призупинити вимогу дозволів для польських перевізників, які здійснюють перевезення до України з будь-якої країни Європейського Союзу. Про це Мінвідновлення повідомило у Facebook, пише «Дзеркало тижня«.

Вирішили відсьогодні, з 8 травня, тимчасово призупинити вимогу дозволів для польських перевізників, які здійснюють перевезення до України з будь-якої країни Європейського Союзу.

На такий крок міністерство пішло, аби припинити блокуванням пункту пропуску «Ягодин – Дорогуськ» з боку польських перевізників і задовольнити одну з ключових претензій страйкарів. Тим не подобалися штрафи штрафів за відсутність дозволів для перевезень до України з третіх країн ЄС.

«Наша позиція однозначна: такі перевезення не підпадають під Угоду між Україною та ЄС про вантажні перевезення та не є двосторонніми, а відповідно потребують наявності дозволів», - підкреслив Міністр інфраструктури Олександр Кубраков. Він каже, що наразі міністерство надіслало лист до Єврокомісії з проханням надати роз’ясненням та на цей час призупинило накладення штрафів.

Міністр зауважив, що й раніше масових санкцій не було: з початку цього року Укртрансбезпека склала лише 4 таких постанови на польських перевізників. Тепер польські перевізники зможуть виконувати перевезення з будь-якої країни Євросоюзу до України без відповідних дозволів та вимог щодо екологічних стандартів транспортних засобів. Дозволити їм це Україна була змушена з огляду на складну ситуацію, що склалася на пункті пропуску «Ягодин – Дорогуськ» через страйк польських водіїв.

 Заступник міністра інфраструктури Сергій Деркач каже, що зараз понад 5 тисяч вантажівок не можуть перетнути наш найбільший пункт пропуску. Розподілити вантажопотік в умовах обмеженої пропускної здатності та блокади морських портів неможливо. Сергій Деркач висловив сподівання, що поляки належним чином відреагують на жест доброї волі з боку українських урядовців: «Ми зробили перший крок, чекаємо на крок назустріч».

Читайте також: «Хай наші діти бачать, що не тільки з України виїжджають, а й на Волинь приїздять!».

Telegram Channel