Курси НБУ $ 39.60 € 42.28
«Якщо приховувати корупцію, втратимо Перемогу»: соціологи оприлюднили результати опитування українців

Більшість українців каже, що не зіштовхувалася з корупцією.

Фото Pixabay.

«Якщо приховувати корупцію, втратимо Перемогу»: соціологи оприлюднили результати опитування українців

Дослідження провів Центр Разумкова на замовлення «Дзеркала тижня»

Згідно з результатами цього опитування, 84% громадян України переконані, що факти про корупцію треба оприлюднювати, бо «через корупцію ми втратимо і єдність, і підтримку партнерів, і, врешті, перемогу».

7% українців вважають, що оприлюднювати ці дані не варто, оскільки «це не на часі, доки йде війна, це руйнуватиме єдність зусиль і зменшить шанси на перемогу». 8,7% обрали варіант «Важко відповісти», передає УП.

Також українців попросили оцінити, виходячи із особистого досвіду, як змінилася порівняно з періодом до повномасштабного вторгнення кількість чи розмір хабарів. Згідно з результатами, на 20,7% збільшилися хабарі співробітникам військкоматів, на 16% зросли хабарі лікарям, на 14% – місцевим чиновникам, на 13% – митникам.

Як припускає видання, хабарі лікарям могли зрости через «військкоматні» питання, чиновникам – за вирішення проблем внутрішньо переміщених, митникам – за «підтримку» бізнесу.

Як пише ZN.ua, Відсоток тих, хто взагалі стикається із фактами корупції у буденності, не такий уже й значний, якщо мова не про лікарів (лише 39% вказали на відсутність «корупційного» досвіду). Звісно, ми ще дуже далекі від бажаного, але за іншими складовими показник «відсутності корупційного досвіду» приємно високий –  у середньому троє з п’яти українців у повсякденному житті хабарництва не бачать». 

За інформацією видання, згідно із результатами соціологічних опитувань, які регулярно проводить для себе Банкова, президент Володимир Зеленський вже не очолює списку тих, кому суспільство довіряє найбільше. «Дзеркало тижня підкреслює, що «вже є ті, хто його обійшов».

На питання «Чи здатна Україна подолати існуючі проблеми та труднощі?», понад 46% обрали варіант «Здатна подолати протягом найближчих кількох років», а 37% – варіант «Здатна подолати у більш віддаленій перспективі». Лише 7% опитаних не вірять у спроможність країни зробити це.

Опитування проводилося з 28 квітня по 3 травня 2023 року методом face-to-face у 22 областях України та  Києві. Опитано 2020 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Усі новини російсько-української війни – тут.

Telegram Channel