Курси НБУ $ 39.60 € 42.28
Луцький мер розтлумачив про острівці безпеки на проспекті Волі

Вважається, що ця територія є «засобом заспокоєння руху».

Фото Суспільного Луцьк.

Луцький мер розтлумачив про острівці безпеки на проспекті Волі

Ігор Поліщук запевнив що місто й далі рухатиметься в напрямку підвищення безпеки руху та зменшення кількості ДТП

Острівці безпеки не зменшують кількість смуг на пр. Волі та не впливають на швидкість трафіку при дотриманні вимог ПДР. На цьому наголосив мер Луцька Ігор Поліщук у фейсбуці, а тоді виклав ще 6 інформаційних пунктів.

2. Острівці безпеки є засобом заспокоєння руху, дозволяють пішоходу перейти вулицю у два етапи, зокрема, слідкувати лише за однією стороною проїжджої частини. Крім того, острівці не дозволяють автомобілісту надмірно розігнатися, а також розділяють смуги руху протилежних напрямків, що утруднює обгін на пішохідному переході і також сприяє безпеці водіїв. Для підвищення безпеки водіїв наші острівці безпеки будуть означені дорожніми знаками з підсвіткою.

3. Облаштування острівців безпеки є перевіреною та загальновизнаною практикою підвищення безпеки дорожнього руху та зменшення ДТП за участю пішоходів усіх цивілізованих країн Європи та усього світу.

Облаштування острівців безпеки є перевіреною та загальновизнаною практикою підвищення безпеки дорожнього руху.

4. З 1 вересня 2018 року в Україні діють нові державні будівельні норми щодо проектування вулиць і доріг в населених пунктах (ДБН В.2.3-5:2018 «Вулиці і дороги населених пунктів»), які й передбачають облаштування острівців безпеки. В окремих випадках таке облаштування є обов‘язковим, без нього проект не пройде експертизу та не буде втілений.

5. Досвід інших українських міст, які розпочали втілювати облаштування острівців безпеки на дорогах свідчить про зменшення аварійності та кількості ДТП з пішоходами на аналогічних ділянках в порівнянні з періодом до облаштування таких острівців. Досвід облаштування острівців безпеки в нашому місті на окремих вулицях (вул. Набережна та інші) є також позитивним.

6. Проспект Волі не є трасою для гонок та випробування можливостей авто. Він має бути і буде безпечним та зручним для автомобілістів, пішоходів та велосипедистів. По проспекту має бути приємно прогулятись, а пішоходи, переходячи дорогу не мають боятися. Заспокоєння руху транспорту та зниження швидкості сприятиме цьому. Погодьтеся, в прогулянці проспектом мало приємного, коли поруч пролітають авто на великій швидкості.

7. Водіям, які не впевнені в своїх можливостях й тим, які не знають чи проїдуть вони між острівцем безпеки та краєм тротуару й мають інші сумніви, краще не наражати на небезпеку ні себе, ні інших учасників дорожнього руху.

Читайте також: «Герой з Волині, який захищає Україну на фронті, чекає Перемогу, щоб традиційно сфотографуватися сім’єю у вишиванках»

Telegram Channel