Курси НБУ $ 39.40 € 41.97
На Рівненщині збудують новий завод

Розвиватимуть органічне ягідництво.

Фото Рівненської ОВА.

На Рівненщині збудують новий завод

Ініціатива стала можливою завдяки співпраці Рівненської ОДА та Державного секретаріату з економічних питань Швейцарії (SECO)

Будівництво мінізаводу із заморозки ягід, навчання органіці дітей та молоді, а ще роздача 50 тисяч саджанців малини - такі етапи передбачає українсько-швейцарський проєкт Organic Trade for Development (OT4D), який втілюється на Рівненщині. Учасницями проєкту стали Гощанська, Корецька, Острозька та Привільненська громади. Триватиме він до кінця року, бюджет становить – 390 тисяч євро. Акцент проєкту – діти, молодь та жінки, повідомляє Рівненська ОВА.

«Рівненщина стала єдиним учасником міжнародного проєкту з органічного ягідництва. На сьогодні площа під органікою в області – більше 8 тисяч гектарів. Завдяки проєкту плануємо збільшити кількість таких земель за рахунок незадіяних площ центру та півночі області. Приємно, що війна не поставила на паузу розвиток сільського господарства. Навпаки – залучаються навіть школярі. Кожні золоті руки, кожна ініціатива – це маленький крок до спільної перемоги», - зазначив начальник Рівненської ОВА Віталій Коваль.

Так, у рамках проєкту в селі Оженин, що на Острожчині, буде збудований мінізавод для заморозки ягід. У планах – зберігання 60 тонн вітамінної продукції. Його хочуть розмістити на території занедбаного плодоконсервного заводу, розповів керівник проєкту «Розвиток органічного ягідництва в об’єднаних територіальних громадах» Костянтин Січной.

«Зимою 92 жителів чотирьох громад ми вже навчили теорії органічного плодоовочівництва. Тепер розпочинається польовий етап навчання. Практикуватимуться на органічній ягідній фермі. І вже восени отримають перші саджанці малини, яку самостійно вирощуватимуть на своїй землі. Плануємо роздати понад 50 тисяч саджанців», - розповів Костянтин Січной.

Окрім того, в Привільненському ліцеї створили гурток «Екоземлеробство». На території закладу вже створюється демонстраційна ділянка, де діти навчатимуться вирощувати органічну продукцію. Зокрема, мова йде про овочі та ягоди. Долучається до ініціативи також й кафедра грунтознавства інституту Агроекології та землеустрою НУВГП. В рамках проєкту для кафедри вже придбали сучасну мобільну грунтову лабораторію. Співпраця університету та ліцею покликана створити нову модель освітніх зв’язків Рівненщини.

Читайте також: На Рівненщині зросло виробництво молока і яєць.

Telegram Channel