Курси НБУ $ 39.59 € 42.26
Порошенко про резолюцію ПА НАТО: запрошення для України, засудження рашизму, статус міжнародних терористів для ПВК «Вагнер»

П'ятий Президент продовжує лобіювати інтереси України на міжнародній арені.

Волинь-нова

Порошенко про резолюцію ПА НАТО: запрошення для України, засудження рашизму, статус міжнародних терористів для ПВК «Вагнер»

П’ятий Президент, який брав участь у Парламентській асамблеї НАТО, розповів журналістам про ключові рішення сесії

Петро Порошенко пояснив, що бюрократичні рішення ухвалюються в штаб-квартирі НАТО в Брюсселі, але політична складова напрацьовується у форматі Парламентської асамблеї. 

Дуже важливо, що нам сьогодні вдалося включити в резолюцію Асамблеї слово «запрошення». І це можна інтерпретувати таким чином, що Парламентська асамблея НАТО звертається, щоб Україну запросили і запросили Зеленського для участі у Вільнюському саміті», – зазначив Порошенко. 

«В світі не існує іншої безпекової гарантії, ніж членство України в НАТО. Тому мій меседж, моє повідомлення, яке я використовував у великій кількості двосторонніх зустрічей, було наступним: якщо ви багато років стверджували, що двері НАТО для України відкриті, то просте прохання – дайте нам зайти», – наголосив Петро Порошенко. 

 

«Дуже важливо, що в резолюцію включена ключова позиція – двері НАТО для України мають бути відкриті, в тому числі і тому, що в Конституції України записано майбутнє членство України в НАТО», – зауважив п’ятий Президент. Він також зазначив, що рішення про зміни до Конституції щодо членства України в ЄС та НАТО були правильними і своєчасними. 

«Ще одна позиція, яку вдалося зробити прямо під час пленарного засідання, – визнати ПВК «Вагнер» терористичною організацією. Причому було підкреслено, що в першу чергу за їхні дії в Україні, але і в країнах Африки, і по всьому світу. «Вагнер» має понести відповідальність, а також ті в російському керівництві, хто його прикривав», – пояснює Порошенко. 

За його словами, ще одне важливе рішення – це визнання Ірану та Білорусі співучасниками агресії росії: «І це вже на рівні НАТО. Для нас ця позиція принципова». 

Порошенко також зауважив, що фіксація в документі російської ідеології рашизму є вкрай важливою. «Парламентська асамблея НАТО майже одноголосно прийняла резолюцію, в якій міститься термін «рашизм» як російська ідеологія, яку вони використовують проти України. Це і геноцид, це і вбивства. Це повна калька з Гітлера, з фашизму, з усіма наслідками», – резюмує Порошенко. 

Останні новини:

Усі новини російсько-української війни – тут.

Джерело: «Європейська Солідарність».
Telegram Channel