Курси НБУ $ 41.42 € 45.26
Посадовець Держпродспоживслужби з Волині не визнав, що вимагав хабар. Його виправдали

Чоловіка затримали в кафе у містечку Рожище після отримання грошей.

Фото: zaxid.net.

Посадовець Держпродспоживслужби з Волині не визнав, що вимагав хабар. Його виправдали

Службовця підозрювали в отриманні 10 тисяч гривень хабаря від представника фермерського господарства

На Волині посадовця Держпродспоживслужби, підозрюваного у отриманні хабара, визнали невинуватим і повністю виправдали. Нагадаємо, що чиновника підозрювали в отриманні 10 тис. грн хабара від представника фермерського господарства.

Як йдеться у вироку Рожищенського райсуду, в травні минулого року до обвинуваченого звернувся представник фермерського господарства, аби отримати довідку про епізоотичне благополуччя тварин, йдеться на сайті zaxid.net.

Посадовець пояснив, що така довідка видається лише після огляду ферми та проведення лабораторних досліджень.

За версією слідства, згодом він запропонував ще один варіант: за 10 тис. грн нібито обіцяв посприяти у підписанні довідки та взагалі не чинити жодних перешкод у веденні господарства.

Чоловік на це погодився. Але після цього звернувся до правоохоронців. 29 червня посадовець віддав підписану довідку, а фермер – 10 тисяч хабаря. Після цього чиновника затримали.

Дії чоловіка кваліфікували за ч.3 ст. 368 ККУ (отримання неправомірної вигоди), санкція якої передбачає до десяти років тюрми.

На судовому засіданні службовець свою провину не визнав. Зазначив, що спеціалісти дійсно проводили огляд на фермі, і на підставі цього й була видана довідка. Також запевнив, що він лише консультував чоловіка і не вимагав за це ніяких грошей, натомість сам фермер постійно починав тему про те, як можна віддячити.

Також, за його словами, чоловік сказав, що не може сам оплатити лабораторні дослідження, тож попросив його допомоги. Тож 29 червня, коли фермер передав йому готівку, він думав, що це витрати на лабораторні дослідження, а не хабар.

«Суд ...констатує очевидну наявність провокації у діях правоохоронних органів, а тому усі докази, отримані шляхом підбурювання особи до вчинення злочину, не можуть бути покладені в основу обвинувачення та є недопустимими», – йдеться у вироку.

Суд дійшов висновку, що винуватість посадовця не підтверджується. «Суд також констатує відсутність об'єктивних даних, які би свідчили про вчинення або готування до вчинення злочину [обвинуваченим] до моменту ініціативного звернення до нього [фермера], і констатує очевидну наявність провокації у діях правоохоронних органів, а тому усі докази, отримані шляхом підбурювання особи до вчинення злочину, не можуть бути покладені в основу обвинувачення та є недопустимими», – йдеться у вироку.

Суддя Наталія Шептицька визнала чоловіка невинуватим і постановила виправдати його у зв'язку з недоведеністю. Судові витрати в 1,5 тис. грн оплатить держава.

 

 

 

Вирок поки ще не набрав законної сили, сторони можуть оскаржити його в апеляційному суді.

Читайте також: «Провів у виправній колонії «сходку»: на Волині судитимуть злочинця»

Реклама Google

Telegram Channel