Курси НБУ $ 41.42 € 45.26
Рівненщині загрожує небезпечний американський білий метелик

Ось що вони лишають від дерев...

Фотоколаж із сайту ukr.net.

Рівненщині загрожує небезпечний американський білий метелик

Це – багатоїдний шкідник, який може пошкодити понад 250 видів плодових: декоративних, лісових дерев, шовковицю, клен, волоський горіх, плодові дерева

З початком червня на Рівненщині відроджуватимуться гусениці американського білого метелика.

Про це повідомили у пресцентрі Держпродспоживслужби Рівненської області, інформує Суспільне.Рівне.

Сприятливою погодою для відродження шкідників є висока вологість 85-90% та температура повітря близько 30°. Його нашестя фіксували у 2021 році.

У службі зазначають, що для боротьби зі шкідником важливо вчасно його виявити й знищити ще при першому поколінні. Друге покоління більш численне і приносить значно більше шкоди.

Шкода, яку завдає американський білий метелик, починається з гусениць, які живляться епідермісом листя та скелетують його, залишаючи лише жилки. Гусениці витягують тонкі нитки, що утворюють павутинні гнізда, які служать для них притулком та місцем для розвитку шкідника.

В Україні американського білого метелика вперше виявили у 1952 році в Закарпатській області.

А з 1966 року відбулося поступове поширення його в інші області країни. Півтора десятки років тому в Рівненській області його ще не було.

Як відрізнити покоління гусениць

Гусениці молодшого віку світло-жовті, голова, грудний щиток і грудні ноги – чорні. Гусениця старшого віку 30-40 мм завдовжки, з боків тіла – жовті смуги з помаранчевими бородавками, на яких розміщені тонкі світлі волосинки, голова і ноги чорні.

«Тривалість розвитку гусениць складає 40-50 днів, розвиток лялечки триває 9-14 діб, після чого відбувається вихід метеликів другого покоління. Літ метеликів другого покоління очікується у першій декаді серпня. Самки другого покоління відкладають більше яєць – до 2 500, тому гусениць шкідника набагато більше та вони більш шкодочинні, ніж в першому поколінні», – йдеться у повідомленні.

Яку шкоду несе американський метелик

Американський білий метелик – багатоїдний шкідник, який може пошкодити понад 250 видів плодових: декоративних, лісових дерев, шовковицю, клен, волоський горіх, плодові дерева.

Пошкодження від гусениць призводить до порушення процесів обміну у рослинах та їхнього ослаблення, через що знижується врожайність плодових культур, захисна, декоративна, естетична функція насаджень. Деякі рослини гинуть при багаторазовому пошкодженні.

Репортаж Суспільного від 2021 року про нашестя американського білого метелика на Рівненщині:

Як запобігти поширенню шкідника

Управління фітосанітарної безпеки рекомендує проводити обрізку павутинних гнізд та знищувати їх методом спалювання, коли гусениці знаходяться в гнізді.

Сади та лісосмуги потрібно обробляти інсектицидами.

«Зауважимо, що боротьба з американським білим метеликом хімічними препаратами є проблематичною через санітарну зону в населених пунктах, тому рекомендуємо застосовувати біопрепарати, дія яких дає добрий результат проти гусениць молодших поколінь, але діють повільніше», – повідомляють у Держпродспоживслужбі.

Читайте також на volyn.com.ua:

= «В Україні відкрили першу в світі унікальну IT-пасіку»;

= «Ельвіра – ключ до шафи, де смерть кощєєва – путіна»;

= «Мати пішла на війну, щоб помститися за 19-річного сина-Героя».

Реклама Google

Telegram Channel