Курси НБУ $ 41.42 € 45.26
У початкових школах американського штату Юта заборонили Біблію: знайшли «вульгарність»

Що саме не так, не вказують.

Фото: Getty Images.

У початкових школах американського штату Юта заборонили Біблію: знайшли «вульгарність»

«Традиційно в США Біблію найкраще розуміють удома, біля домашнього вогнища, всією сім’єю», -- пишуть американці

В американськім штаті Юта вилучили Біблію з початкових шкіл за те, що вона нібито містить «вульгарність і насильство». Цей крок відбувся після скарги одного з батьків на те, що в Біблії короля Якова є матеріали, «неприйнятні для дітей».

Про це пише з посиланням на BBC Громадське.

Там вказують, що уряд Юти у 2022 році ухвалив закон про заборону «порнографічних або непристойних» книг у школах. Більшість заборонених книг стосуються таких тем, як сексуальна орієнтація й ідентичність.

Рішення щодо штату Юта ухвалили після скарги, яку подали в грудні 2022 року. Чиновники кажуть, що вони вже вилучили сім чи вісім примірників Біблії, які були на базі шкіл, хоча текст Біблії ніколи не входив до навчальної програми школярів.

Законодавець штату Юта Кен Айворі, який написав закон 2022 року, раніше відхилив запит на видалення Біблії як «насмішку». Але нещодавно змінив думку й назвав її «складним читанням» для дітей молодшого віку.

«Традиційно в США Біблію найкраще розуміють удома, біля домашнього вогнища, всією сім’єю», — написав Айворі у Facebook.

Постанова округу визначила, що зміст Біблії не порушує закон 2022 року, але містить «вульгарність або насильство, неприйнятні для учнів молодших класів». Книга залишиться в місцевих середніх школах.

А що ж там, у Біблії?

Біблія короля Якова — одна з найпоширеніших версій Біблії. Вона визнана класичним релігійним і літературним твором. Із моменту виходу завдяки діяльності численних місіонерів книга була перекладена на понад 200 мов.

BBC із посиланням на повідомлення в газеті Salt Lake Tribune пише, що скаргу подав батько однієї дитини, який сказав, що Біблія короля Якова «не має серйозної цінності для неповнолітніх», оскільки «вона порнографічна за нашим новим визначенням», маючи на увазі закон про заборону книг 2022 року.

Комітет, який ухвалював рішення про заборону, не уточнив свою аргументацію та не назвав уривки, які нібито містять «вульгарність і насильство».

Комітет, який ухвалював рішення про заборону, не уточнив свою аргументацію та не назвав уривки, які нібито містять «вульгарність і насильство».

Читайте також: «Дитину засудили до довічного ув'язнення через Біблію»

Реклама Google

Telegram Channel