Курси НБУ $ 41.04 € 44.69
Годують до 3 тисяч людей на добу: Порошенко дорогою з фронту заїхав у відоме волонтерське кафе (Фото)

Разом переможемо!

Фото eurosolidarity.org.

Годують до 3 тисяч людей на добу: Порошенко дорогою з фронту заїхав у відоме волонтерське кафе (Фото)

Стіни закладу прикрашають бойові прапори з підписами бійців, а також сотні шевронів

Волонтерське кафе, яке цілодобово працює на східному прифронтовому напрямку, знають не лише в Україні, а й далеко за її межами. Як розповідає тутешня господиня Наталія Біловол, після 24 лютого 2022 року вони з чоловіком та місцевими мешканцями вирішили допомагати армії і біженцям.

 

Починали з кави і бутербродів, а згодом стали варити український борщ. Тепер за добу тут зупиняються до 3 тисяч людей – військові, волонтери, медики з пораненими, вимушені переселенці. Тож і борщу варять сотні літрів щодня. 

Петро Порошенко дорогою з Донеччини теж заїхав у кафе. Волонтери розповіли про свої нагальні потреби. 

«26 лютого 22 року ми відкрили цей заклад, бо вирішили, що нам потрібно допомагать хлопцям. Почали ми з пиріжків, з тарілки борщу. А зараз у нас до 3 тисяч чоловік приходить за добу. Військові. Годуємо волонтерів, медпрацівників. Тому що до нас заїжджають і завозять поранених хлопців. Є такі, що в госпіталі, а є такі, що везуть з Дружківки, вони голодні, намагаємося їх вдягати, намагаємося їм допомагати всім, чим можемо», – розповідає пані Наталя. 

Тут не лише годують подорожніх, а й допомагають пораненим, яких везуть з передової у госпіталі та лікарні. Одяг для хлопців – це потреба номер один, кажуть тутешні волонтери. 

 

«Нам дуже потрібний одяг для поранених – це резинові шльопки, білизна, зараз тепло – то шорти. Шорти, спортивні штани – це головне. Привозять – і зразу «улітає», – пояснює пані Наталя. 

«По продуктах в принципі все потрібно. Нам волонтери допомагають. Хто картоплю привозить. З Кременеччини 20- титонник картоплі привезли. Це було круто, звісно. Цукор інколи привозять. Волонтери до нас підв’язалися  з усієї України. Не знаю такого міста, яке би до нас не завітало. Західна Україна дуже сильно допомагає», – розповідає жінка. 

«Обговорили з пані Наталею волонтерські справи. Залишили декілька ящиків цукерок, щоб трохи урізноманітнити раціон кафе. Та записали, чого не вистачає, щоб наступного разу забезпечити усім необхідним», – пише Порошенко у Facebook. 

«Наші люди – неймовірні. З такими волонтерами, як пані Наталя, ми точно переможемо», – переконаний Петро Порошенко. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Усі новини російсько-української війни – тут.

Джерело: «Європейська Солідарність».
Telegram Channel