Курси НБУ $ 41.49 € 45.19
На Волині власники землі та нерухомості заплатили більше податків, ніж торік

Сума залучених громадами майнових податків на 11,2 відсотка перевищує аналогічні надходження торік.  

Фото Сектор інформаційної взаємодії ГУ ДПС у Волинській області.

На Волині власники землі та нерухомості заплатили більше податків, ніж торік

Упродовж січня-травня 2023 року власники майна у Волинській області спрямували до місцевих бюджетів 272,4 мільйона гривень платежів, які адмініструє Головне управління ДПС у Волинській області

Сума залучених громадами майнових податків на 11,2 відсотка перевищує аналогічні надходження торік.  

«Оподаткування майна, а це нерухомість, земля та транспорт, – вагоме джерело бюджетних надходжень кожної територіальної громади. Сьогодні наше спільне завдання з органами місцевої влади - залучити всі передбачені законом податки задля фінансової спроможності громад», - зазначає в.о. начальника Головного управління ДПС у Волинській області Сергій Лисеюк, інформують податківці.  

Посадовець підкреслив, що саме зараз податкова служба формує податкові повідомлення-рішення про нараховані майнові податки фізичним особам.  

Громадянам, які володіють нерухомістю та земельними ділянками, варто провести звірку щодо належним їм об’єктів і нарахованих податкових платежів. 

«Позиція громад у питанні залучення майнових податків повинна бути максимально активна. Лише за умови комплексного аналізу ситуації щодо джерел надходження майнових податків з боку податкової служби та органів місцевого самоврядування громади отримають  належні кошти. Водночас активне інформування громадян про своєчасне виконання податкових зобов’язань сприятиме наповненню місцевих бюджетів», - вважає Сергій Лисеюк.  

Звертаємо увагу: громадянам, які володіють нерухомістю та земельними ділянками, варто провести звірку щодо належним їм об’єктів і нарахованих податкових платежів. 

Оскільки чимало власників землі та нерухомості у минулі роки допустили податковий борг із майнових податків, Головне управління ДПС у Волинській області пропонує громадянам відвідати Центр обслуговування платників за місцем своєї податкової адреси і перевірити наявність заборгованості перед місцевим бюджетом. 

Окрім того, громадяни мають право самостійно звернутися до державної податкової інспекції за місцем реєстрації для отримання податкового повідомлення-рішення про нараховану суму земельного податку та податку на нерухоме майно.

Сектор інформаційної взаємодії ГУ ДПС у Волинській області.

Реклама Google

Telegram Channel