Курси НБУ $ 41.49 € 45.19
Треба захистити волонтерів і малий бізнес: «Європейська Солідарність» подала законопроєкти щодо податків та допомоги ЗСУ

Южаніна нагадала, що поправки «Європейської Солідарності» стосуються продовження мораторію на початок документальних перевірок.

Фото eurosolidarity.org.

Треба захистити волонтерів і малий бізнес: «Європейська Солідарність» подала законопроєкти щодо податків та допомоги ЗСУ

Політсила наполягає на продовженні мораторію для перевірок підприємців, які зараз тягнуть на собі і економіку, і допомогу війську

Народна депутатка від «Європейської Солідарності» Ніна Южаніна під час брифінгу зазначила, що міжнародних партнерів можна переконати в цьому питанні, і це сприятиме бізнес-клімату в нашій державі.

«Вчора був останній день подачі поправок до законопроєкту 8401 про повернення до воєнної системи оподаткування. Ми від «Європейської Солідарності» подали ті поправки, які можуть конструктивно вплинути на подальшу долю тих норм, які на погляд більшості представників підприємницького суспільства зараз абсолютно недоречні», – сказала Южаніна.

«За час воєнного стану ми часто чуємо виправдання, що держава потребує більше надходжень, і тому контролюючі органи дозволяють собі знову вимагати від бізнесу якихось планових перерахувань, штрафних санкцій і так далі. Ми не можемо це допустити сьогодні», – зауважила Южаніна.

Вона нагадала, що поправки «Європейської Солідарності» стосуються продовження мораторію на початок документальних перевірок.

«Якби у нас було абсолютно чітке виконання закону, якби податкова не порушувала їх, то про це можна було б і подумати, але на сьогодні це точно ні. Податкову треба приводити до нових стандартів, автоматизувати більшість процесів. Тому ми пропонуємо продовжити мораторій на початок нових перевірок, які стосуються і документальних перевірок, і порядку сплати ЄСВ, який виділений окремо у нас нормами податкового кодексу», – сказала Южаніна.

Вона також назвала цинізмом, коли підприємців, які допомагають фронту або постраждалим територіям, фактично змушують двічі сплачувати податки. «Це дуже цинічно виглядає. Тому до цього проєкту закону ми подали поправки, що стосуються підтримки юридичних осіб, які безоплатно надають товари і послуги на постраждалі території. Зараз це стосується не тільки ЗСУ, а й просто громадян України. Ми маємо розуміти, що не може сплачувати юридична особа двічі податки, якщо вона придбає щось, щоб надати допомогу», – сказала депутатка.

«Ще одна тема, яка зараз активно обговорюється нашими волонтерами – оподатковування податком на доходи фізичних осіб і військовим збором, вона збурює їх. Тому ми також подали поправку, щоб волонтери, які здійснюють таку діяльність, не були прив’язані в своїх діях до якихось конкретних переліків, які абсолютно не враховують товари, в яких є необхідність», – сказала Южаніна.

Вона зазначила, що необхідно навпаки заохочувати і робити все можливе для підтримки громадян.

«Це стосується і переліків, які за більше року війни так і не змогли затвердити в уряді. Кабінет міністрів, мені здається, в цих питаннях дуже багато втратив часу, тому зараз максимально треба докласти зусиль. Ми зробили це у вигляді поправок для того, щоб взагалі прибрати ці норми як такі, які зупиняють роботу багатьох людей, спрямовану на підтримку ЗСУ і громадян України», – зазначила Южаніна.

Вона повідомила, що підприємницька спільнота зараз найбільше очікує інформації щодо штрафів за незастосування реєстраторів розрахункових операцій. «В усіх регіонах відбуваються форуми, вони звертаються до представників влади і депутатів всіх фракцій в парламенті для того, щоб зберегти можливість незастосування штрафів на період воєнного стану і ще один рік після війни для того, щоб підприємці продовжували свою діяльність. Це та діяльність, яка дозволяє їм утримувати свої родини та ще й надавати благодійну допомогу іншим. Тому зупиняти її – це просто йти проти країни», – зауважила депутатка.

За словами Южаніної, це питання залишається окремим блоком. «Ми будемо про це говорити і поправки вже зареєстровані», – додала вона.

За інформацією Южаніної, до проєкту закону надано велику кількість поправок, майже 2 тис. «Ми вимушені сьогодні як опозиційна фракція звернутися до всіх наших колег в парламенті для того, щоб ми об’єдналися, проаналізували кількість поданих поправок кожною фракцією і групою в парламенті, знайшли компроміс і публічно спільно заявили про відкликання частини своїх поправок для того, щоб раціональна думка була почута», – сказала вона.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Усі новини російсько-української війни – тут.

Джерело: «Європейська Солідарність».
Telegram Channel