Курси НБУ $ 41.04 € 44.69
У місті на Волині дружать священники трьох конфесій: ківерцівська парафія РКЦ відсвяткувала 100 років від дня заснування (Фото)

Релігійна громада відзначила декілька ювілеїв.

Фото о. Кшиштоф Орліцький.

У місті на Волині дружать священники трьох конфесій: ківерцівська парафія РКЦ відсвяткувала 100 років від дня заснування (Фото)

У місцевому костелі провели урочисте богослужіння

Парафія Пресвятого Серця Ісуса в Ківерцях Луцького району 16 червня відзначила 100 років від дня заснування. Про це пише Monitor Wolynski.

У першу п’ятницю після урочистості Божого Тіла Римо-католицька церква відзначає урочистість Пресвятого Серця Ісуса. Серцю Господа Христа присвячена парафія в Ківерцях, тож 16 червня місцеві католики мали церковний празник. Але цьогорічні святкування були особливими, адже у 2023 р. виповнюється ще кілька важливих для місцевої спільноти ювілеїв. Найважливіший із них – це сторіччя від заснування парафії. Наступних два – це 90 років від спорудження костелу і 30 років від відновлення в ньому католицьких богослужінь.

Щоби вшанувати ці дати, із 11 до 16 червня у парафії провели місії – дні усильної молитви та сповіді, об’єднані з викладенням католицького віровчення. Їх проводили Місіонери Облати Непорочної Марії. А основні заходи відбулися у п’ятницю, 16 червня.

Урочисту месу очолив єпископ Віталій Скомаровський, ординарій Луцької дієцезії. Йому співслужили римо-католицькі священники, а також брати з Греко-католицької церкви – єпископ Йосафат Говера, луцький екзарх та отець-митрат Роман Бегей. Також на літургії були представники місцевого православного духовенства.

 

Єпископ Віталій нагадав присутнім, що в ківерцівському костелі Пресвятого Серця Ісуса певний час у злагоді співіснували три парафії – римо-католицька, греко-католицька і православна. Зараз усі громади мають власні храми, але дружні відносини між християнами різних конфесій у Ківерцях залишилися. Теперішній ківерцівський парох, отець Кшиштоф Орліцький, який очолює парафію з 2018 р., теж продовжує берегти і плекати цей гарний приклад єдності.

 

Після богослужіння отці-місіонери освятили пам’ятний місійний хрест і уділили всім папське благословення. Як розповів отець Кшиштоф Орліцький, цей хрест встановили ще в 1993 р., коли у храмі після багатьох років спричиненого совєтами запустіння провели першу Месу. Зараз зусиллями місцевої католицької спільноти хрест обновили і встановили на ньому нове розп’яття та пам’ятну табличку. Відтепер він нагадуватиме також і про місії, які в історії парафії в Ківерцях були проведені вперше.

Окрему парафію в Ківерцях створено в 1923 р., до тієї пори це була частина луцької парафії. Богослужіння спочатку відправляли в каплиці, а в 1929–1933 рр. коштом вірян тут збудували костел Пресвятого Серця Ісуса. В 1945 р. радянські окупанти відібрали храм у громади. Католики повернулися у свій костел у 1993 р. У 2014 р. костел Пресвятого Серця Ісуса у Ківерцях оголошено дієцезіяльним санктуарієм Божого Милосердя.

Анатолій ОЛІХ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Усі новини російсько-української війни – тут.

Реклама Google

Telegram Channel