Курси НБУ $ 41.42 € 45.26
Що варто знати про рюкзак армійський – поради Strikeshop

Фото strikeshop.com.ua.

Що варто знати про рюкзак армійський – поради Strikeshop

Рюкзак армійський – це важливий аксесуар, який використовується військовими та різними силовими структурами для спрощення пересування та компактного зберігання особистих речей та амуніції. Щоб купити такий аксесуар і він відповідав вашим потребам, перш за все, варто визначити ваші очікування від нього. Вибір може залежати від тривалості місії чи завдання, спорядження та особистих речей, які доведеться мати з собою. Перед покупкою, варто враховувати, що відмінність армійського рюкзака від звичайного міського і, навіть, туристичного, досить значна, навіть при виборі дорогих брендів.

Особливості, на які варто звернути увагу

При виборі армійського рюкзака варто зважати на такі особливості, щоб обрати найбільш відповідний варіант.

  1. Захисне забарвлення. У військовій справі забарвлення є досить важливим критерієм, оскільки виконує функцію маскування. Воно може бути кольору хакі, мати камуфляжний варіант чи «піксель».

  2. Середній об’єм армійського рюкзака – близько 40 л. Це саме той, варіант, який дозволить вмістити необхідне і при цьому не займе багато місця.

  3. Наявність кишень, спеціальних кріплень для фіксації додаткового спорядження та системи MOLLE.

  4. Матеріал має бути підвищеної міцності, щоб витримати покладене на нього навантаження. Важливою умовою є водовідштовхувальні властивості, що забезпечать захист особистих речей при несприятливих погодних умовах.

  5. Наявність ортопедичної стінки в рюкзака. Важлива умова, яка допомагає забезпечити хребту комфорт та зменшити навантаження на спину.

  6. Блискавки, бігунки та інші кріплення мають бути досить міцними та надійними, бажано безшумними.

  7. Якість прошивки досить високою – це два, а то і три шви різного напрямку, особливо в місцях найбільшого навантаження.

Це той мінімальний перелік особливостей, які першочергово мають бути враховані при виборі армійського рюкзака.

Основні відмінності армійського рюкзака від туристичного

Якщо ви все ще вважаєте, що армійський рюкзак може замінити якісний туристичний, то значно помиляєтеся. Саме характеристики та особливості пошиття армійського рюкзака, забезпечують йому функції, які для нього характерні.

  1. Велика кількість кишень різного розміру та формату, що дозволяють добре розмістити всі необхідні речі, які мають бути у швидкому доступі.

  2. Система моментального скидання рюкзака, що є надважливою у військовій справі.

  3. Система МOLLE – система кріплення, яка дозволяє з’єднати та скомпонувати між собою різне спорядження за допомогою стропи з певними проміжками, створюючи осередки PALS.

Ці особливості ви навряд зможете знайти у звичайних моделях рюкзаків, навіть відомих брендів. Завдяки своїм продуманості та характеристикам пошиття, армійський рюкзак є багатофункціональним виробом, що дозволяє пережити тяжкі польові умови та полегшити пересування в них.

Як купити якісний армійський рюкзак

В цьому питанні все насправді просто. Особливу увагу варто приділити: матеріалу, фурнітурі та системі розподілу ваги. Найпоширенішим матеріалом є поліестер та нейлон. Перевагу варто віддати нейлону, він має показник міцності в декілька разів вище. Нейлонова Cordura 1000D при розриванні має показник витримки близько 300 кг, поліестер не дотягує і до 100 кг. Схожі показники та характеристики по зносостійкості. Нейлон завдяки своїм особливостям досить міцний, добре тримає форму, має водовідштовхувальні особливості та швидко сохне після прання.

Найкращим матеріалом фурнітури при пошитті тактичного та військового спорядження сьогодні є РОМ. Це синтетичний, недорогий матеріал, який характеризується високою міцністю і використовується при пошитті сумок, рюкзаків, несесерів в туристичному, тактичному та спортивному напрямках.

Також, важливою особливістю є стійкість матеріалу до високої температури, вогню та маскувальний ефект в ІЧ-спектрі, що є дуже важливими характеристиками для військовослужбовців. Останнім часом на ринку товаровиробників можна спостерігати чимало виробників, які відшивають рюкзаки в стилі мілітарі, але не варто вважати їх військовими. В першу чергу, слід звертати увагу на стандарт Mil-Spec, критерії ергономічності та практичності. Саме вони говорять про те, що військовий рюкзак протестований і відповідає всім запитам міцності та безпечності. На такі речі можна покластися, бо навіть в складних умовах вони не підведуть.

Telegram Channel