Курси НБУ $ 41.42 € 45.26
Ніна Южаніна наполягає на запровадженні спрощеного фіскального чеку для підприємців

Ніна Южаніна.

Фото Європейська солідарність.

Ніна Южаніна наполягає на запровадженні спрощеного фіскального чеку для підприємців

Народна депутатка з фракції «Європейська Солідарність» Ніна Южаніна під час засідання робочої групи щодо законопроєкту 8401 наполягла на запровадженні спрощеного фіскального чеку

«Спрощений фіскальний чек, який я запропонувала і підтримати запровадження якого дуже просили підприємці. Підприємцям значно спростило б життя (і відносини з податківцями), якби у фіскальному чеку вони мали змогу зазначати не чітку ідентифікацію кожного товару, а назву групи товарів (наприклад, не халат з перламутровими гудзиками, а просто халат)», – пише Южаніна на своєму телеграм-каналі, пише eurosolidarity.

З боями, не з першого разу, але все ж таки вдалося відстояти цю опцію: спрощеному фіскальному чеку – бути.

«З боями, не з першого разу, але все ж таки вдалося відстояти цю опцію: спрощеному фіскальному чеку – бути, якщо до засідання комітету не «знесуть», – зауважує Южаніна.  

«Окрема тема в законопроєкті 8401 – застосування РРО/ПРРО. ПРРО, як виявилося, не мають належної сертифікації (технічного захисту). Щодо необхідності її проведення я подала ряд поправок; на необхідності захисту інформації про розрахункові операції в державних інформаційних ресурсах наголосив і представник Держспецзв’язку. Підсумок: у Мінфіні пообіцяли до кінця поточного року подумати про те, як провести сертифікацію ПРРО з 1 січня 2024 року», – повідомила Южаніна.

«Вкотре наголосила, що збільшені суми штрафів за правопорушення при застосуванні РРО/ПРРО – 100% вартості товару замість 10% за перше порушення, 150% вартості товару замість 50% – за повторне порушення – було запроваджено для забезпечення впровадження механізму кешбек. Пізніше кешбек був скасований як потенційно корупційний, а от збільшені штрафи залишилися. Теж з боями, але вдалося вийти на певне компромісне рішення: штрафи для платників єдиного податку другої і третьої груп становитимуть 25% за перше порушення і 50% – за повторне порушення і діятимуть до скасування або припинення воєнного стану/протягом двох років», – пише Ніна Южаніна.

«Щодо проведення планових податкових перевірок з 1 серпня 2023 року, для платників єдиного податку першої та другої групи мораторій на проведення таких перевірок діятиме ще рік – до 1 серпня 2024 року. Крім того, за моїм наполяганням, мораторій стосуватиметься не тільки періоду з 24.02.2022 року, а й з 01.01.2022 (якщо до засідання комітету не передумають). Велику «користь» для бюджету ці півтора місяці навряд чи принесуть, а от підприємці в результаті невключення зазначеного періоду до таких, що перевіряються, позбудуться зайвого головного болю», – зазначає народна депутатка.

Реклама Google

Telegram Channel