Курси НБУ $ 41.04 € 44.69
Штучний інтелект виграє у людей: провідна німецька газета замінює журналістів на роботів

Bild – найбільша німецька щоденна ілюстрована газета-таблоїд, яку друкує видавництво Axel Springer Verlag. Перший випуск газети вийшов 24 червня 1952 загальним тиражем 455.000 примірників, мав чотири сторінки і поширювався безкоштовно.

Фото із сайту bild.de.

Штучний інтелект виграє у людей: провідна німецька газета замінює журналістів на роботів

Мова вже йде про про «сотні скорочень»

В одній з найбільших німецьких газет Bild хочуть замінити людей, які обіймають низку редакторських посад, на штучний інтелект. 

Кількість людей, яких планують звільнити нині невідома, утім, як повідомляє The Guardian із посиланням на лист видавця Bild до співробітників, може йтися про «сотні скорочень». 

У рамках програми скорочення витрат на 100 мільйонів євро штучним інтелектом планують замінити «редакторів, персонал друкованого виробництва, підредакторів, коректорів та фоторедакторів».

«На жаль, нам доведеться розлучитися з колегами, що мають завдання, які в цифровому світі може виконувати штучний інтелект та/або автоматизовані процеси», – йдеться у листі.

Зазначається, що в лютому виконавчий директор компанії-власника газети Axel Springer SE Матіас Депфнер заявляв, що медіакомпанія має стати «суто цифровою», а інструменти штучного інтелекту, такі як ChatGPT, можуть «зробити незалежну журналістику кращою, ніж вона була».

Депфнер також припустив, що штучний інтелект незабаром стане «кращим агрегатором інформації, ніж люди». 

За його словами, у майбутньому залишаться лише видавці, які можуть створювати «найкращий оригінальний контент» як-от, видання з журналістськими розслідуваннями.

Читайте також на volyn.com.ua:

= «Хірурги видалили найбільший у світі камінь у нирках»;

= «Біля затонулого «Титаніка» зник підводний човен: історія отримала продовження»;

= «Чоловік помер на 28 хвилин. Що він там побачив?».

Реклама Google

Telegram Channel