Курси НБУ $ 41.49 € 45.19
Бюджет Волині: доходи зросли, але на освіту та медицину все одно не вистачає

За перший квартал 2023 року доходи обласної скарбниці склали майже 690 млн грн (+34% до відповідного періоду минулого року).

Фото Волинська обласна рада.

Бюджет Волині: доходи зросли, але на освіту та медицину все одно не вистачає

Зокрема, є брак коштів на покриття комунальних послуг в медичних установах області

Про це стало відомо під час засідання бюджетної комісії, де йшлося про виконання бюджету та стратегії розвитку.

Орест Маховський поцікавився, чи вирішуються проблеми, пов’язані з нестачею освітньої субвенції, бюджетною незабезпеченістю на виплату стипендій та розрахунки за компослуги в медичних установах.

Як інформує обласна рада, одним із перших питань порядку денного депутати заслухали звіт про виконання обласного бюджету на І квартал 2023 року. Начальник департаменту фінансів облвійськадміністрації Ігор Никитюк повідомив: за цей період доходи обласної скарбниці склали майже 690 млн грн (+34% до відповідного періоду минулого року), видатки ж становлять 523 млн грн (+74% у порівнянні з І кв. 2022 року), трасферти з державного бюджету зменшилися на 124 млн. грн. Найбільше коштів – 319 млн грн було спрямовано на фінансування соціально-культурної сфери, понад 87 млн – на підтримку військових частин та правоохоронних органів. Він наголосив, що пріоритети використання коштів обласного бюджету лишаються незмінними: зарплатня, комунальні послуги, утримання бюджетних установ, підтримка військових формувань та родин військовослужбовців.

Під час обговорення голова бюджетної комісії Орест Маховський поцікавився, чи вирішуються проблеми, пов’язані з нестачею освітньої субвенції, бюджетною незабезпеченістю на виплату стипендій та розрахунки за компослуги в медичних установах. Ігор Никитюк констатував, що в галузі освіти вдалося профінансувати згадані потреби на 75%, ситуацію ж з оплатою енергоносіїв в обласних медзакладах планують вирішити за рахунок перерозподілу коштів.

Реклама Google

Telegram Channel