Курси НБУ $ 41.01 € 44.73
ЄС ухвалив 11-й пакет санкцій щодо рф

ЄС ухвалив рішення про подальше зміцнення двосторонньої й багатосторонньої співпраці з третіми країнами й надання технічної допомоги, аби санкції не можна було обійти.

Фото: ЕРА.

ЄС ухвалив 11-й пакет санкцій щодо рф

Новий санкційний пакет стосується переважно недопущення обходу раніше введених обмежень

Євросоюз ухвалив 11-й пакет санкцій щодо Росії через її агресію проти України. Про це 23 червня повідомила пресслужба Європейської ради, передає ГОРДОН.

«Наші санкції вже завдають значної шкоди російській економіці та здатності Кремля фінансувати свою агресію. Сьогоднішній пакет посилює наш тиск на Росію й путінську воєнну машину. Борючись з обходом санкцій, ми посилимо тиск на Росію, ще більше позбавивши її ресурсів, яких вона так відчайдушно потребує, щоб  не дати їй змоги вести незаконну війну проти України», – заявив верховний представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель.

Як повідомила пресслужба, щоб вирішити проблему обходу санкцій, ЄС ухвалив рішення про подальше зміцнення двосторонньої й багатосторонньої співпраці з третіми країнами й надання технічної допомоги.

«Лише в тих випадках, коли співпраця не дає очікуваних результатів, ЄС вживе швидких, пропорційних і дій, спрямованих лише на те, щоб позбавити Росію ресурсів, які дають їй змогу вести агресивну війну проти України, у формі відповідних індивідуальних заходів, що стосуються участі операторів третіх країн у сприянні обходу санкцій. Союз відновить конструктивний діалог із відповідною третьою країною після вжиття таких індивідуальних заходів», – ідеться в повідомленні.

Якщо, попри індивідуальні санкції й подальші дії, обхід матиме суттєвий і системний характер, ЄС може обмежити продаж, постачання, передання чи експорт товарів і технологій, експорт яких у Росію вже заборонено, третім країнам.

Також ЄС забороняє транзит через територію Росії більшої кількості товарів і технологій, які можуть сприяти військово-технічному вдосконаленню Росії або розвитку сектору оборони чи безпеки, товарів і технологій, придатних для використання в авіаційній чи космічній промисловості, а також для реактивного палива і присадок до палива, які експортують із ЄС у треті країни.

Європейська рада додала ще 87 організацій до списку організацій, які безпосередньо підтримують військово-промисловий комплекс Росії в її агресивній війні проти України. На них поширюватимуться жорсткіші експортні обмеження щодо товарів і технологій подвійного призначення. Зокрема, до списку входить чотири іранські підприємства, які виробляють дрони й постачають їх у Росію.

ЄС продовжив припинення дії ліцензій для п'яти ЗМІ: RT Balkan, «Царьград», New Eastern Outlook, Oriental Review і «Катехон». Ці санкції запроваджено «з метою протидії систематичній міжнародній кампанії РФ із маніпулювання засобами масової інформації та спотворення фактів, спрямованої на посилення її стратегії дестабілізації сусідніх із нею країн», ідеться в повідомленні.

Союз поширив заборону на перевезення вантажів у ЄС автомобільним транспортом на причепи й напівпричепи, зареєстровані у РФ, зокрема під час перевезення вантажними автомобілями, зареєстрованими за межами Росії.

«Окрім того, у зв'язку з різким збільшенням практики обману з боку суден, що перевозять сиру нафту і нафтопродукти, Єврорада вирішила заборонити доступ до портів і шлюзів ЄС будь-яким суднам, які здійснюють перевалку з судна на судно, якщо компетентні органи мають підозру, що судно або порушує заборону на імпорт російської сирої нафти й нафтопродуктів морським шляхом до ЄС, або перевозить російську сиру нафту чи нафтопродукти, закуплені за ціною, що перевищує граничну ціну, погоджену коаліцією за граничну ціну», – повідомили в Єврораді.

Також тимчасове відстрочення, надане Німеччині й Польщі щодо постачання сирої нафти з Росії північною ділянкою нафтопроводу «Дружба», припиняють. Але дозволено транзит через РФ і транспортування «Дружбою» нафти з Казахстану й інших країн.

Також тимчасове відстрочення, надане Німеччині й Польщі щодо постачання сирої нафти з Росії північною ділянкою нафтопроводу «Дружба», припиняють. Але дозволено транзит через РФ і транспортування «Дружбою» нафти з Казахстану й інших країн. Окрім цього, ЄС на додаток до економічних санкцій вирішив занести до списку «значну кількість» фізичних та юридичних осіб. Рішення опублікують у журналі ЄС.

Читайте також: «Кожен сумнів у Європі – це окоп, який спробує зайняти РФ»: потужний виступ Зеленського у Молдові»

Реклама Google

Telegram Channel