Курси НБУ $ 41.22 € 44.70
На пам’ятнику у волинському селі досі є напис про «буржуазних націоналістів»

Пам'ятник стоїть у селі Раків Ліс.

Фото Газета Полісся

На пам’ятнику у волинському селі досі є напис про «буржуазних націоналістів»

У селі Раків Ліс, що біля Каменя-Каширського, досі на монументі жертвам Другої світової війни не прибрано напису «Загинули від рук українських буржуазних націоналістів…»

– При вирішенні долі цього пам’ятника і подібних йому потрібно застосувати об’єктивний та збалансований підхід, діяти згідно з вимогами, встановленими Законом про декомунізацію. Якщо архітектурний об’єкт не пропагує комуністичну ідеологію та має культурну, історичну цінність, то його варто зберегти, прибравши лише провокативний та цілком ймовірно, брехливий напис, – переконана директорка Камінь-Каширського краєзнавчого музею Наталія Пась.
У відділі культури Камінь-Каширської районної державної адміністрації журналісти «Полісся» отримали інформацію про те, що наразі, згідно з методичними рекомендаціями Міністерства культури та інформаційної політики України, яке власне опікується цими питаннями, декомунізаційні заходи обмежені лише перейменуванням об’єктів топоніміки, тобто вулиць, провулків, площ, тощо. Рішення щодо цього приймають органи місцевого самоврядування за результатами громадського обговорення. У більш широкому форматі процес звільнення від символів комунізму поки-що відкладається до закінчення війни.
Отож, виходить, що боротьба із залишками радянщини для влади не на часі. Тисячі її зразків і далі створюватимуть згубний культурний та інформаційний фон.

Олександр ПРИЙМАК.

 

 

Реклама Google

Telegram Channel