Курси НБУ $ 41.04 € 44.69
«Харків без Лободи»: хто ця 16-річна дівчина, яка єдина вийшла на протест

Молодчина! (справа)

Фото Суспільне.

«Харків без Лободи»: хто ця 16-річна дівчина, яка єдина вийшла на протест

Співачка Світлана Лобода, яка після початку війни у 2014 році продовжувала виступати в Росії, 25 червня приїхала до Харкова

Співачка Світлана Лобода, яка після початку війни у 2014 році продовжувала виступати в Росії, 25 червня приїхала до Харкова. На своїй сторінці в Instagram виконавиця запросила шанувальників на концерт у центрі міста. 16-річна Дарина Вдовенко прийшла на виступ з плакатом «Харків без Лободи». Відео, на якому співачка питає у дівчини, хто їй за це заплатив, викликало обурення у користувачів соцмереж.

Суспільне Харків поспілкувалося з Дариною, розпитало про акцію протесту і дізналося її реакцію на пост Світлани Лободи, в якому співачка згодом заявила, що пишається вчинком дівчини.

«Виглядало, як відбілювання»

Про концерт, каже Дарина, вона дізналася з публікацій у Telegram-спільнотах міста. Акцію протесту вирішила влаштувати, щоб нагадати людям про минуле виконавиці, яка після вторгнення Росії в Україну у 2014 році продовжувала виступати для росіян.

«Я подумала, а якщо я там буду одна стояти? Так і було. Мене підтримували, але з плакатом я там стояла одна. І якось центр уваги був не тільки на Лободі. Напевно, більше на мені, аніж на Лободі. Намалювала плакат за кілька хвилин перед тим, як вийти з дому», — згадує дівчина.

«Очевидно, що вона з 2014 року їздила, виступала «на росії». Також на початку вторгнення казала, що «ми маленькі люди». Не казала, хто на кого напав, нічого незрозуміло. І взагалі вона «потєряшка». Це (концерт — ред.) виглядало, як відбілювання. Але не думаю, що кількома концертами можна відбілити всю свою репутацію за роки», — вважає Дарина.

«Це небажана особа через те, що в неї була неоднозначна позиція з 2014 року і після теж. Незрозуміло, хто напав, «цей весь жах» і таке подібне».

«За 200 гривень стоїш»

Дарина згадує, що ще до появи Світлани Лободи біля фонтану деякі люди її підтримували й просили сфотографуватися.

«Але з часом почали підходити ті, які питали, а чому я тут стою, чому в мене це написано на плакаті. З часом таких людей ставало все більше. Була вербальна агресія. Насмішки: «За 200 гривень стоїш» і тому подібне. Щоб більше людей бачили, залізла на фонтан. Мене намагалася зняти з фонтану охорона Лободи», — розповідає Дарина.

«Був один випадок, коли мені охоронець Лободи сказав: «Злазь звідси, або я тобі плакат порву».

«Охоронці побачили, що і Лобода видерлась. І якщо вони будуть мене знімати, то це ще більше буде антипіару, вони б зробили собі гірше. Коли ми обидві стояли на фонтані, вона теж до мене підійшла, обійняла», — розповіла Дарина Вдовенко.

 

 Після цього Лобода запитала Дарину у мікрофон: «Ну хто тебе прислав, хто тобі дав гроші?». Цей епізод відзняли відвідувачі концерту і виклали у соцмережі. Дарина говорить, була шокована через запитання співачки про гроші.

«І ще вона сказала якусь таку річ, там було щось про зазомбованість. Мені огидно стало. І посміялася з цього. Ну хто б міг подумати, що Лобода таке скаже. Люди, які стояли у перших рядах, звісно ж були за неї. Мене не підтримували. Казали, може я в інший кінець саду піду. Я на них не звертала уваги», — говорить дівчина.

За словами дівчини, підтримати її у той момент підійшла лише одна людина.

«Підійшов хлопець, до кінця стояв біля мене, на підтримку. Бо я стояла одна. Були також люди, які наприкінці кричали Лободі: «Ганьба!». Хтось намагався мене цькувати, хтось щось неприємне казав. Був гітарист, який вороже на мене дивився. Відчуваю трішки зневаги до цих людей», — розповіла дівчина.

Як відреагувала на пост співачки

За три години після завершення концерту, коли користувачі соцмереж почали обурюватися реплікою Світлани Лободи до дівчини, на офіційній Instagram-сторінці виконавиці з'явився пост:

«Дівчинка, яка простояла увесь час з плакатом «Харків без Лободи» — я пишаюся тобою. Ти маєш право на свою думку. Я поважаю це, бо теж добре знаю, що таке йти проти течії. На жаль, мою розмову з тобою вкотре намагаються зробити маніпуляційною. Мені шкода, якщо хтось вбачає у цьому зневагу. Знаю, що не ти. І бажаю тобі ніколи не втрачати сили духу».

Вперше Дарина читала цю публікацію в присутності кореспондентів Суспільного і прокоментувала допис.

«Не було видно, що вона мною пишається, з розмови про гроші й за фамільярністю. Цього не було видно. Я маю право на свою думку, це правда. Але я не бачила, щоб вона це поважала. Не дуже вірю. Я бачила її вчинки та чула її слова в той момент. Якось так собі віриться. Вчинки зворотне показують».

На думку Дарини, співачка не щира у цьому звернені до неї. Вести з нею діалог далі та відповідати на цю публікацію дівчина не хоче.

«З її манерою розмовляти та з її обіймами це було б таке собі», — розповіла Дарина.

 

 16-річна Дарина цього року закінчила одну з харківських шкіл. Нині вступає до вишу, мріє стати дизайнеркою. Після цього випадку говорить, задумується над тим, щоб активніше брати участь у громадських акціях.

«Я пишаюся донькою»

Мати Дарини Тетяна Хоменко — шкільна вчителька, викладає українську мову. Каже, донька завжди мала активну проукраїнську позицію і її вчинку не здивована.

«Почула тільки, як хлопнули двері. Я зателефонувала: «Доню, ти куди?». Вона сказала, що там Лобода приїхала у Харків. Знаючи її позицію, я питаю: «Ти ж не на її концерт?». Вона засміялася, говорить — ні. «Ти на антиконцерт», а вона каже: «Щось на кшталт такого», — розповіла Тетяна.

Про акцію, яку влаштувала донька, мати дізналася від знайомих. Ті зателефонували їй, побачивши відео з Лободою та Дариною у соцмережах.

«Питали: «Це твоя?!». Кажу: «Моя!». Знаючи, що в Харкові багато таких людей, які можуть нашкодити, перше, що я зробила — викликала таксі та під’їхала сюди. Але на цей момент вже все закінчилося, Дарина була зі своїми однодумцями», — сказала Тетяна.

Перше, що сказала доньці: «Я пишаюся тобою».

«Знала, що вона на такі кроки може піти, на щось сміливе. Але коли ти один, і стоїш серед натовпу, який, м’яко кажучи, не підтримує… Був звичайно страх за неї, щоб ніхто не образив», — розповіла жінка.

«Це позиція моєї дитини»

Мати дівчинки сказала, що її обурила фраза співачки щодо грошей.

«Кричати хотілося, бо не треба по собі судити. Якщо Лободі платять гроші, то не треба говорити. Я та Дарина — перед богом і людьми чисті, взагалі не брали жодних грошей, від жодної партії чи політичної сили. Це позиція моєї дитини», — розповіла Тетяна.

Звертатися до поліції Тетяна та Дарина не планують.

 

 Що відомо про співачку Світлану Лободу

У березні 2022 року стало відомо, що Комітет гуманітарної та інформаційної політики звернувся до президента Володимира Зеленського із закликом позбавити державних нагород — почесних звань «народний артист України» та «заслужений артист України» — низку російських і українських артистів, серед яких є і Світлана Лобода.

Торік прізвище співачки потрапило до списку theylovewar.com, в якому відзначають виконавців, які підтримують або мовчки толерують війну, поширюють фейки про Україну, замовчують дії агресора тощо. Згодом Лободу прибрали з цього списку. У своїх соцмережах співачка розповідала, що займається волонтерством і перераховує гроші в українські благодійні фонди.

Реклама Google

Telegram Channel