
У громаді на Волині пояснили, на яке «археологічне дослідження» виділили майже 100 тисяч гривень
У 2021 році Любешівська селищна рада розпочала роботу над розробкою нового Генерального плану селища Любешів, так як попередній генплан втратив свою актуальність, адже був розроблений ще у 1975 році
Любешівська селищна рада надала роз’яснення, чому виділила на «археологічні дослідження» майже 100 тисяч гривень.
Генеральний план селища Любешів – це містобудівна документація, що визначає принципові вирішення розвитку, планування, забудову та інше використання території населеного пункту. Генплан населеного пункту розробляється та затверджується в інтересах нашої громади з урахуванням усіх державних вимог, йдеться на сайті Любешівської селищної ради.
Для населених пунктів, занесених до Списку історичних населених місць України, в межах визначених історичних ареалів у складі генерального плану населеного пункту визначаються режими регулювання забудови та розробляється історико-архітектурний опорний план, в якому зазначається інформація про об’єкти культурної спадщини.
Оскільки селище Любешів віднесене до Списку історичних населених місць України (затверджено Постановою Кабінету Міністрів України №878 від 26.07.2001р.), то, відповідно до чинного законодавства, Порядок розробки даної містобудівної документації включає додатково й розробку Історико-архітектурного опорого плану. Що було попередньо й зроблено.
Історико-архітектурний опорний план був надісланий на погодження до Управління культури з питань релігії та національностей Волинської ОДА. В середині березня 2023р. на засіданні Консультативної ради з питань охорони культурної спадщини ради, відповідно до Протоколу № 1, він був схвалений, але з умовою доопрацювання зони археологічного культурного шару. Право на проведення наукових досліджень археологічної спадщини надається виключно археологам та здійснюється за дозволом, виданим центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони культурної спадщини.
Тому селищна рада і звернулась з відповідним замовленням щодо виконання археологічних досліджень (вишукування)-(встановлення територій пам’яток археології, об’єктів археології, зон розповсюдження археологічного культурного шару І-ІІ категорії) на території селища Любешів до Державного підприємства «Науково-дослідний центр «Охоронна археологічна служба України» Інституту археології НАН України.
Виконання таких послуг є вартісними і регулюються нормами законодавства України, а тому Любешівською селищною радою було укладено договір з вищезазначеним підприємством на суму 99933,43 грн.
Виготовлення даної документації забезпечить виконання норм чинного законодавства щодо розроблення Генерального плану смт Любешів.
Читайте також: Голова Любешівської ОТГ попередив про шахраїв, які діють від імені громади.
