Курси НБУ $ 36.69 € 39.54
Депутат каже, що не винен: справу про хабар на Рівненщині скерували до суду

Слово за Фемідою.

Фото Суспільного.

Депутат каже, що не винен: справу про хабар на Рівненщині скерували до суду

Депутат міської ради на Рівненщині, якого затримали за підозрою у корупції через дозвіл на встановлення кавового МАФу, провини не визнає. Про це повідомила пресслужба обласної прокуратури, там додали, що справу скерували до суду.

Наприкінці травня 2023 року прокуратура повідомила про підозру в отриманні хабаря депутату-посадовцю міської ради у Сарненському районі. Йдеться про чиновника Дубровицької мерії, з'ясувало Суспільне від достовірного джерела в правоохоронних органах.

«Під час проведення обшуку фігурант кримінального провадження намагався знищити речові докази, зокрема, ноутбук та носій інформації, які підтверджують причетність останнього до скоєного злочину», — зазначала спеціалістка пресслужби поліції області Світлана Карачун.

Під час проведення обшуку фігурант кримінального провадження намагався знищити речові докази, зокрема, ноутбук та носій інформації, які підтверджують причетність останнього до скоєного злочину.

Водночас, додала вона, слідчі зібрали «достатню доказову базу» для повідомлення 37-річному службовцю про підозру.

Сам посадовець, зі слів Світлани Карачун, посилався на статтю 63 Конституції. Ця стаття означає, що «особа не несе відповідальності за відмову давати показання або пояснення щодо себе, членів сім'ї чи близьких родичів, коло яких визначається законом. Підозрюваний, обвинувачений чи підсудний має право на захист».

За даними досудового розслідування, восени минулого року депутат, а водночас і начальник відділу містобудування та архітектури цієї ради, пообіцяв місцевій підприємиці вплинути на прийняття виконавчим комітетом позитивного рішення щодо надання дозволу на розміщення у місті мобільної кав’ярні.

«Свою обіцянку посадовець виконав, і у лютому цього року передав підприємиці затверджений міськвиконкомом і погоджений з міським головою договір особистого строкового сервітуту земельної ділянки для встановлення тимчасової споруди», — зазначала речниця прокуратури Оксана Жужельська.

За даними слідства, жінка перерахувала на картку посередника, а той пізніше на рахунок тестя посадовця 8,5 тисяч гривень хабаря.

Реакція мера Дубровиці

Міський голова Богдан Микульський телефоном прокоментував випадок так:

«Це не міський голова погоджує, а виконком міської ради. Це функція виконкому приймати такі рішення. Це є кавовий стаканчик. Для розуміння процесу: звертається людина, відділ архітектури перевіряє наявність документів, мені приносять, я пишу: «на розгляд виконкому міської ради». Я особисто вважаю так: стаканчик багато місця не займає, це буде одне робоче місце, що для нас важливо, буде благоустрій».

Мер додав, що посадовець працював на посаді близько двох років.

«Для мене це був шок. Я сім років міський голова, я б ніколи не міг подумати, що за кавовий стаканчик ми будемо на всю Україну гудіти. Я дуже засуджую корупцію. Я ніколи не стикався раніше, щоб у мене десь хтось щось взяв. 8500... та той стаканчик не вартує того. На місці ФОПа я б там його ніколи не поставив би, бо там багато грошей не заробиш».

Обвинувальний акт

Наприкінці червня прокуратура скерувала до суду скерували обвинувальний акт стосовно депутата. Його відсторонили від займаної посади, своєї вини він не визнає, зазначила речниця прокуратури Оксана Жужельська.

Санкція статті передбачає максимальне покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 2 до 5 років.

Читайте також: «На Рівненщині водій намагався дати хабар поліцейським»

Telegram Channel