Курси НБУ $ 36.69 € 39.54
На Харківщині зводять будинки із ящиків з-під російського БК

З ящиків окупантів вийшло два поверхи і 4 кімнати.

Фото ТСН.

На Харківщині зводять будинки із ящиків з-під російського БК

«Матеріалів» більше, ніж достатньо

Але відбудовуватись можуть не всі, бо все росіяни залишили чимало вибухових пасток.

У селі Довгеньке, це біля Донеччини, родина власноруч звела новий будинок із того, що залишили після себе окупанти, йдеться в ТСН

Коло потрощеної агротехніки тепер двоповерхова новобудова. Новий дім родина Князєвих звела лише за місяць, бо замість дороговартісної цегли - безкоштовні будматеріали від росіян. «Це ящики з-під «Градів». Ящики російські. Ящиків повно, можна будувати, що завгодно», - каже Ігор. 

З ящиків окупантів вийшло два поверхи і 4 кімнати. «Ящики всі скручені, а всередині крихта пінопластова. Пропініна, ще мінвата під плити. А з того боку зашивається профілем. Його не буде ні жук їсти, нічого не буде, воно оброблене», - каже про свій новий дім Ігор. 

З кімнати на другому поверсі видно колишню агроферму, потрощену росіянами. До них тут було з десяток тракторів. Після приходу росіян - знищено усе, навіть будинок.

Село Довгеньке на межі Харківщини та Донеччини, тут минулої весни точилися запеклі бої, немає жодної цілої хати. В окупантів село кілька разів відбивали наші військові. Від дому пана Тараса лишилася одна стіна. Чоловік викидає сміття росіян і відбирає вцілілу цеглу, хоча розуміє, хату відбудувати ще довго не зможе. «Тут нічого не розміновано. Тут було два ящики з патронами. Он сусід бачив. Під ними розтяжка гранати. От ящик підняв і тебе нема», - каже Тарас. 

А ось Дмитру пощастило, хата встояла, на стінах лишились написи окупантів. Дмитро регулярно приїздить провітрювати хату, бо сморід після росіян ніяк не видихається. «Коли ми сюди приїхали, тут по коліна було бруду. Я вам скажу під брудом були і гранатомети, і гранати і що тільки немає», - розповідає чоловік. 

Своє село жителі називають привидом - немає ні світла, ні води, ні зв’язку, а ще повно мін. Попри ризик, люди навідуються до руїн, потроху прибирають і мріють про відбудову.

Telegram Channel