Курси НБУ $ 36.54 € 39.71
В Україні ростуть ціни на землю: в яких регіонах ділянки найдорожчі

З 2024 року ринок землі буде відкрито для юридичних осіб.

Фото ілюстративне.

В Україні ростуть ціни на землю: в яких регіонах ділянки найдорожчі

З початку повномасштабної землі земля в Україні подорожчала на 20%

Середня вартість гектара по областях становить сьогодні 39 000 гривень.

 Про це розповіли у Міністерстві аграрної політики, повідомляє Today.

За словами заступника міністра аграрної політики та продовольства України Людмили Шемелинець, із середньої ціни за гектар 32 тисячі гривень у 2021 році, цінник на сьогоднішній день подорожчав до 39 тисяч гривень.  Серед провідних областей, де вартість земельних ділянок найвища, знаходиться Івано-Франківська область – 74 тисячі гривень, Львівська та Київська – 56 тисяч, Полтавська, Тернопільська – 40 тисяч за гектар.

З урахуванням воєнного часу частина української землі перебуває в окупації, ще частину заміновано. Зазначається, що із 470 тисяч гектарів 150 тисяч уже повернуто в обіг після розмінування. Власників таких земельних ділянок звільнено від оподаткування за них.

Заступник міністра вважає, що після війни земельні ділянки в Україні будуть більш інвестиційно привабливими. Очікується, що з 2024 року ціна на землю поповзе нагору. Вартість ділянок виросте наполовину, а то й більше.

Саме з 2024 року ринок землі буде відкрито для юридичних осіб. Але вже цього року, розуміючи невідворотність процесу подорожчання землі, українці почали активно інвестувати у цей актив. Адже гроші знецінюються, нерухомість може бути зруйнована одним «прильотом», а земля завжди залишається цінним активом, навіть якщо вона порита гусеницями танків і замінована. Тим більше, поки іноземці не скупили всі землі, є можливість стати власником «ласкового» шматочка.

Читайте також: «Частина окупантів вже залишила ЗАЕС».

Telegram Channel