Курси НБУ $ 41.04 € 44.69
Запорізьку АЕС вперше за чотири місяці підключили до резервної лінії електропередачі

Запорізька АЕС

Волинь-нова

Запорізьку АЕС вперше за чотири місяці підключили до резервної лінії електропередачі

Але ситуація з енергопостачанням на станції залишається «надзвичайно крихкою»

 Про це повідомив генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі. Його заяву  у понеділок оприлюднили в організації, пише сайт  УНН.

«Незважаючи на те, що повторне підключення резервної лінії електропередачі є позитивним, ситуація із зовнішнім електропостачанням станції залишається вразливою, що підкреслює ненадійну ситуацію з ядерною безпекою та безпекою на майданчику», - сказав Гроссі.

За його словами, повторне підключення до лінії 330 кВ має велике значення, оскільки ЗАЕС протягом останніх кількох місяців покладалася на єдину магістральну лінію 750 кВ для подачі зовнішньої електрики, необхідної для охолодження реактора та інших важливих функцій ядерної безпеки та захисту. До початку війни у лютому 2022 року у ньому було чотири лінії 750 кВ.

Раніше Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі повідомляв, що початкових заходів для стабілізації рівня води в ставку-охолоджувачі ЗАЕС було вжито, але потрібні додаткові заходи.

Найвище військове керівництво ЗСУ та Енергоатому опрацювали питання взаємодії та аналізу можливих сценаріїв розвитку подій на Запорізькій атомній станції.

Читайте також: Частина окупантів вже залишила ЗАЕС.

Реклама Google

Telegram Channel