Курси НБУ $ 41.49 € 45.19
Експерт пояснив, навіщо Залужний двічі відвідав Рівненську АЕС

Валерій Залужний, головнокомандувач ЗСУ.

Фото ТСН.

Експерт пояснив, навіщо Залужний двічі відвідав Рівненську АЕС

Є перспективи того, що з Запорізькою АЕС все буде добре

Візит головнокомандувача Збройних сил України генерала Валерія Залужного і начальника Генерального штабу генерал-лейтенанта Сергія Шаптала 3 липня на Рівненську АЕС можна вважати ознайомчою поїздкою, аби наші військовослужбовці чітко знали, що і в якій послідовності їм робити, коли вони опиняться на Запорізькій АЕС. 

Таку думку висловив в ефірі телеканалу FREEDOM військовий аналітик Іван Ступак, пише ТСН. 

За його словами, цей візит можна було зробити непублічним, але все це потрібно показувати, аби російська пропагандистська машина розбилася вдрузки: «З іншого боку, поділюся своєю думкою, особисто мене цей візит порадував і надихнув. Я розумію, для чого він був — аби зрозуміти, які влаштована атомна електростанція, де є слабкі і сильні місця, на що в першу чергу необхідно звернути увагу, коли наші військовослужбовці зможуть опинитися на ЗАЕС».

Експерт наголосив, що Запорізька АЕС — це декілька великих споруд заввишки як багатоповерховий будинок: «Я думаю, що це була ознайомча поїздка головнокомандувача. Є перспективи того, що з Запорізькою АЕС все буде добре. Наші військовослужбовці будуть чітко знати, що і в якій послідовності робити, коли вони там опиняться, щоб не втратити дорогоцінний час». 

Те, що з ЗАЕС поїхали співробітники Росатому, говорить про те, що не варто виключати варіант підриву, вважає Іван Ступак: «Така історія дійсно може бути. Це стандартна тактика — все, що можна знищити, треба знищити».

Другий складник, на думку експерта, це реакція на випередження: «Вони дивляться на карту і бачать, що з півночі просуваються наші військові, вони гризуть російську оборону. Є тривожний сигнал для російської армії на лівому березі Херсонської області біля Антонівського мосту, де розташований маленький плацдарм наших військовослужбовців».

Тобто, пояснює Іван Ступак, противник розуміє — якщо буде прорив з двох боків, то вся ця група російських солдатів на ЗАЕС потрапить просто в оточення: «Тому я думаю, що вони на випередження намагаються вивезти якусь частину документації та людей для того, аби у разі втечі робити це легко, а не з якимось балластом». 

Нагадаємо, 1 липня президент України Володимир Зеленський провів виїзне засідання Ставки головнокомандувача під час поїздки на Рівненську атомну електростанцію. Він заявив, що Ставку зібрали на Рівненські АЕС, щоб на місці оцінити будь-які можливості загрози станції.

«Доповіді Залужного, Буданова про оперативну обстановку на білоруському кордоні та можливі дії ворога», - йдеться у повідомленні.

Крім того, президент заявив, що на засіданні заслухали доповіді військових керівників Клименка, Наєва, Лебідя та Дейнеко щодо посилення Північного напрямку й охорону АЕС.

Реклама Google

Telegram Channel