Курси НБУ $ 36.54 € 39.71
У Луцьку підіймуть вартість проїзду в тролейбусах: повідомили, коли

Проїзд коштуватиме 8 гривень.

Фото Луцької міськради.

У Луцьку підіймуть вартість проїзду в тролейбусах: повідомили, коли

Сьогодні на Луцькому підприємстві електротранспорту відбулося обговорення питання підвищення вартості послуг з перевезення пасажирів міським електричним транспортом (тролейбусом)

В.о. директора ЛПЕ Анатолій Миронюк розповів присутнім, що, на жаль, з 1 липня зросла вартість електроенергії, яка складає значну частину тарифу у собівартості перевезень. У зв’язку з цим і постала необхідність перегляду вартості проїзду у тролейбусі. Він наголосив, що станом на осінь 2022 року вартість проїзду 6 гривень у електротранспорті була у Луцьку, Сумах та Кропивницькому. В усіх інших — значно вищою, йдеться на сайті міськради.

Анатолій Миронюк зазначив, що ЛПЕ є найбільшим перевізником у Луцьку і його послугами нині користуються орієнтовно 50 % пасажирів. Щодня це близько 50 тисяч пасажирів у робочі дні. За його словами, цей показник є хорошим, адже раніше у нашому місті громадяни віддавали перевагу маршрутним таксі. Він зауважив, що вдалося вжити ряд заходів, які дали такі показники.

Також Анатолій Миронюк зауважив, що підприємство вдалося вивести з боржників, зараз є кошти на певну модернізацію мереж, адже багато з них уже мають вік більше 50 років. Необхідно замінити мережу на вулиці Винниченка, бо нинішня не витримує навантаження, стаються аварії. Із заміною мережі вдасться збільшити інтенсивність руху тролейбусів цією вулицею.

На сьогодні, у вартість тарифу 6 грн закладена нульова рентабельність.

У свою чергу, директор департаменту економічної політики Борис Смаль зауважив, що вартість проїзду у міському електротранспорті планують збільшити на 2 гривні - до 8 гривень. Вартість проїзду для дітей становитиме 4 гривні. Відповідне рішення планують внести на розгляд виконавчого комітету 19 липня. Нова ціна буде уже з 20 липня.

Борис Смаль зазначив, що якщо не піти на такий непопулярний крок, то Луцьке підприємство електротранспорту знову «застрягне» у боргах і їх доведеться покривати з міського бюджету. А це, за його словами, означає, що буде відремонтовано менше дворів, вулиць, навчальних закладів тощо. Він зауважив, що вартість проїзду у тролейбусі все ж буде значно нижчою, ніж в автобусах.

Читайте також: У Луцьку п'яна жінка наїхала на дорожній знак.

Telegram Channel