Курси НБУ $ 41.23 € 44.77
Тіла загиблих у колонії в Оленівці повернути не вдалось, повернули кілька поранених

Злочин в Оленівці ховають, як можуть.

In this photo taken from video a view of a destroyed barrack at a prison in Olenivka, in an area controlled by Russian-backed separatist forces, eastern Ukraine, Friday, July 29, 2022. Russia and Ukraine accused each other Friday of shelling a prison in a separatist region of eastern Ukraine, an attack that reportedly killed dozens of Ukrainian military prisoners who were captured after the fall of a southern port city of Mariupol in May. (AP Photo)

Фото: DL

Тіла загиблих у колонії в Оленівці повернути не вдалось, повернули кілька поранених

Цю роботу продовжують

Україні не вдалося верифікувати і повернути тіла військовополонених, які загинули внаслідок вибуху в Оленівській колонії на окупованій території Донецької області. Повернути змогли декількох поранених, які перебували у підірваному бараку.

Про це на форумі «Легіон права» заявив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець, відповідаючи на питання Суспільного.

«Тіла повернути нам не вдалось. Станом на сьогодні встановити верифікувати всі тіла ми не змогли. Цю роботу ми продовжуємо. Щодо поранених. Спочатку у нас взагалі не було інформації, хто поранений, скільки вижило, де вони зараз перебувають. Станом на сьогодні нам вдалось повернути декількох поранених, які перебували в цьому бараку», — сказав він.

Омбудсман наголосив, що робота щодо Оленівки продовжується і додав, що 29 липня представить окремий інформаційний матеріал — «прозору позицію України» щодо подій в Оленівці.

«Спочатку у нас взагалі не було інформації, хто поранений, скільки вижило, де вони зараз перебувають. Станом на сьогодні нам вдалось повернути декількох поранених, які перебували в цьому бараку», — сказав він.

Лубінець зазначив, що після трагедії в Оленівці вперше спілкувався з російською уповноваженою з прав людини Тетяною Москальковою, і запропонував спільну поїздку в Оленівку, якщо «російська сторона заявила, що виступає за прозоре розслідування».

За словами уповноваженого, він пропонував Москальковій, щоб разом з ними на місце вибуху в Оленівській колонії прибули експерти з різних країн, частина яких мала запросити Росія, а частину — Україна.

«Вони беруть однаковий матеріал для експертизи: земля, якісь металеві речі, якісь частини цього приміщення і потім ми прозоро показуємо, які експертизи хто напрацював», — сказав він.

Лубінець зазначив, що російська сторона погодиться на такий крок.

« У нас потім з'явилися Інформація що вони терміново прибирають цей барак, щось там упорядковують, проводять ремонтні роботи. Я публічно сказав, що вони роблять все, щоб приховати сліди злочину. Нікого так і не допустили», — сказав він.

Читайте також: Нова провокація в Оленівці: окупанти заявили про загибель українського військовополоненого

Реклама Google

Telegram Channel