Курси НБУ $ 36.67 € 39.50
«Коли погодяться всі союзники»: Саміт НАТО ухвалив три рішення щодо України

«Ми підтвердили, що Україна стане членом НАТО, і погодились вилучити вимогу про План дій щодо членства».

Фото Главком.

«Коли погодяться всі союзники»: Саміт НАТО ухвалив три рішення щодо України

Саміт НАТО у Вільнюсі 11 липня ухвалив пакет рішень із трьох елементів щодо України, що стосуються, зокрема, і шляху України до членства

Про це заявив генсек НАТО Єнс Столтенберг на пресконференції за підсумком першого дня саміту Альянсу, повідомляє кореспондент «Європейської правди».

Пряма мова: «Сьогодні союзники погодили пакет із трьох елементів, які наблизять Україну до НАТО. Перше – це нова багаторічна програма підтримки для України, яка уможливить перехід з радянських до натовських стандартів тренування та доктрин».

Деталі: Другий елемент, за словами генсека, – це утворення нової Ради Україна-НАТО, яка, як сказав Столтенберг, стане форумом для консультацій та ухвалення рішень, де «ми зустрічатимемось як рівні».

Пряма мова: «Третє – ми підтвердили, що Україна стане членом НАТО, і погодились вилучити вимогу про План дій щодо членства. Це змінить шлях України з двокрокового процесу до однокрокового процесу. Ми також дали зрозуміти, що ми оголосимо про запрошення Україні приєднатися до НАТО, коли союзники погодяться і будуть досягнуті умови».

Це сильний пакет для України і чіткий шлях до її членства у НАТО, запевнив генсек.

Telegram Channel