Курси НБУ $ 41.34 € 45.00
Тисячі українських дітей депортують до білорусі: до злочину причетний лукашенко

От сволота!

Фотоколаж із сайту obozrevatel.com.

Тисячі українських дітей депортують до білорусі: до злочину причетний лукашенко

Українських неповнолітніх із тимчасово окупованих територій незаконно вивозять не лише до росії, а й до білорусі

До військового злочину може бути причетний т.зв. президент рб олександр лукашенко.

Про це повідомила британська газета The Telegraph, інформує Обозреватель. За даними видання, відповідні матеріали, що включають докази проти лукашенка й інших офіційних осіб Білорусі, було передано до Міжнародного кримінального суду (МКС).

Фотоколаж із сайту obozrevatel.com.

 За попередніми оцінками, з вересня 2022 року близько 2150 українських дітей було доставлено як мінімум у чотири табори на території рб. Очікується, що до осені цього року їхня кількість сягне 3000.

«Ми хочемо показати світу, що така діяльність, організована саме лукашенком, є військовим злочином», – заявив білоруський опозиційний політик Павло Латушко.

«На нашу думку, [лукашенко] є основним винним у насильницькому переміщенні цих дітей до білорусі… він безпосередньо давав вказівки щодо організації фінансування цих процесів», – вважає Латушко.

російському диктатору володимиру путіну та уповноваженій при президенті рф із «прав дитини» марії львовій-бєловій у березні 2023 року вже пред'явлено ордер МКС на арешт. Розслідування стосується ймовірного військового злочину – насильницької депортації окупантами тисяч українських дітей.

За оцінками українського уряду, понад 19 500 неповнолітніх українців були переміщені російською владою. Лише 361 із них вдалося повернути, повідомила The Telegraph уповноважена президента України з прав дитини Дар'я Герасимчук.

Якщо докази проти влади білорусі підтвердяться, розслідування МКС може бути розширене. «Суд заявив, що оцінює отриману інформацію й зобов'язаний захищати конфіденційність таких повідомлень», – заявили в The Telegraph.

Реклама Google

Telegram Channel