Курси НБУ $ 41.49 € 45.19

Відомо, як будинок дитини на Волині перетвориться на реабілітаційний центр

Фінансування проєкту – це не бюджетні, а донорської кошти. Досягнуто згоди з організацією ЮНІСЕФ щодо створення центру

-- На базі Волинського обласного будинку дитини плануємо створити потужний реабілітаційний центр для дітей. Мова про дітей віком від 3 до 18 років, -- повідомив голова облради Волині Григорій Недопад. Ось що він написав у фейсбуці:

«Для цього потрібно виконати великий обсяг робіт, серед яких – енергозбереження та термореновація будівлі, її безумовна інклюзивність, надійні джерела живлення, стійкий інтернет, кваліфікований і навчений персонал та багато іншого.

Експерти ЮНІСЕФ вже оглядали об’єкт, ми зі свого боку подали заявку на фінансування з переліком робіт на загальну суму 9,2 млн грн. Окрім того, сподіваємося і на Програму транскордонного співробітництва Interreg NEXT Польща-Україна 2021-2027, нами теж подано пропозиції, очікуємо на допомогу у навчанні персоналу та забезпеченні обладнанням. Деякі ремонтні роботи, профінансовані меценатами і благодійниками, розпочали вже. Замінено електромережу із влаштуванням резервного живлення, проведено швидкісний інтернет, відремонтовано віконні відкоси, по усьому периметру встановлено огорожу. Окрім того, очищено територію від чагарників, зроблено мощення та благоустрій із облаштуванням додаткових ігрових зон та ін.

Рішення про створення центру нещодавно прийняла Волиньрада з огляду на національну концепцію запровадження сімейних форм виховання як альтернативу сиротинцям, а також значну потребу у послугах дитячої реабілітації.

До слова, сьогодні у закладі перебуває 6 дітей, найстаршому із соціальних сиріт лише 2 роки. Заступниця директора з медичної частини Тетяна Віговська розповіла, що двоє з 19-ти їхніх підопічних, які понад рік перебувають в евакуації у Польщі, уже всиновлені українськими громадянами, на черзі - ще 7-ро.

До слова, сьогодні у закладі перебуває 6 дітей, найстаршому із соціальних сиріт лише 2 роки. Заступниця директора з медичної частини Тетяна Віговська розповіла, що двоє з 19-ти їхніх підопічних, які понад рік перебувають в евакуації у Польщі, уже всиновлені українськими громадянами, на черзі - ще 7-ро. Вона зауважила, що волинський будинок дитини одним із перших в країні започаткував практику дистанційного знайомства потенційних усиновителів з дітьми, і такий досвід виявився успішним.

 

 

 

Керівники сиротинця також розповіли і про свої зусилля із пошуку донорів та грантів для облаштування тут реабілітаційного центру. Зокрема, вже отримали згоду від однієї з найбільших міжнародних волонтерських організацій «Клуб левів» на придбання та встановлення ліфта-підйомника, а Данська рада у справах біженців запевнила, що облаштує центральний вхід із дотриманням усіх вимог доступності для осіб з інвалідністю.

Така потужна спільна робота обов'язково приведе до успішного результату.

Дякую керівникам установи за ініціативність, всім спонсрорам і мецената за співпрацю у створенні важливого соціального закладу, необхідного для добробуту дітей».

Читайте також: Мер міста на Волині похвалився технікою для комунальників на 250 тисяч євро

Реклама Google

Telegram Channel