Курси НБУ $ 41.23 € 44.77
Якщо вибухне Рівненська АЕС, на Волині розгорнуть 38 евакуаційних пунктів

Під час навчання усі відповідні служби показали на практиці як та куди відбуватиметься евакуація населення.

Фото Волинська ОВА.

Якщо вибухне Рівненська АЕС, на Волині розгорнуть 38 евакуаційних пунктів

В області відпрацювали сценарій дій у випадку радіаційної аварії на Рівненській АЕС

Сьогодні, 27 липня 2023 року, на Волині рятувальники та служби цивільного захисту населення відпрацювали сценарій дій у випадку радіаційної аварії на «Рівненська АЕС». Про це повідомив начальник Волинської ОВА Юрій Погуляйко, який взяв участь у тренуваннях, що відбувалися сьогодні на території Камінь-Каширського та Луцького районів.

Про це повідомили у Волинській ОВА.

 

 Зокрема під час навчання усі відповідні служби показали на практиці як та куди відбуватиметься евакуація населення. А також продемонстрували алгоритм дій на одному із проміжних пунктів евакуації з санітарною обробкою, дозаметричним контролем радіації, наданням медичної та психологічної допомоги.

 

 Як розповіли фахівці управління ДСНС у Волинській області, в області сьогодні пройшли усі навчальні етапи для територіальних громад у разі радіаційної аварії. Для цього на Волині розгорнули 38 збірних евакуаційних пунктів та 5 проміжних, а також показали евакуаційний пункт у м.Рожище, куди із забрудненої зони доставлятимуть населення.

Згідно алгоритму 5 проміжних евакуаційних пунктів розміщаються на лінії 30-ти км зони ураження. Саме один із таких, що базувався у селищі Колки сьогодні відвідав очільник області, аби ознайомитись з його роботою особисто.

Також начальник ОВА Юрій Погуляйко ознайомився із роботою пересувного пункту управління ДСНС на Волині. До слова, там усім продемонтрували обладнання, яке Волинська ОВА закупила для рятувальників у рамках «Комплексної регіональної програми захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій у Волинській області на 2021-2025 роки» у  2022-2023 роках. Це портативні радіостанції, пожежні рукави, аварійні дозиметричні комплекти, ртутні аналізатори, набори для розмінування, лазерні далекоміри, звичайні квадрокоптери та квадрокоптер з тепловізором для пошуку людей з повітря.

 

 «Загалом за результатами навчання, хочу зауважити, що усі відпрацювали добре, але такі тренування треба буде провести ще раз. На мій погляд, наразі не достатньо автобусів для евакуації, тому збільшимо цю кількість. Також проаналізуємо все, аби усунути всі помилки. Про результати повідомимо згодом», - зазначив Юрій Погуляйко.

Реклама Google

Telegram Channel