Курси НБУ $ 36.54 € 39.71
На Рівненщині від кашлюка помер тримісячний хлопчик

На жаль, врятувати дитину лікарі вже не могли.

Фото ілюстративне / rivnepost.rv.ua.

На Рівненщині від кашлюка помер тримісячний хлопчик

Малюк мав задишку та сильні напади кашлю, які з часом все більше посилювалися

 Дитина спершу перебувала у райлікарні, тоді у обласній дитячій лікарні в Рівному, але врятувати її життя не вдалося. Про це пише сайт zaxid.net.

Епідеміологи встановили, що хлопчик не отримав першу дозу щеплення від цієї хвороби, яку повинен був отримати в два місяці. Матір дитини звернулась до лікарів Демидівської райлікарні 18 липня. На той момент її тримісячний син вже тиждень мав задишку та сильний кашель.

З'ясувалось, що 14 липня сім'я повернулась з Полтавщини, де перебувала місяць. Також виявилось, що в дитини не було укладеної декларації з сімейним лікарем, а ще що хлопчик досі не отримав вакцину від кашлюка, першу дозу якої діти отримують в віці двох місяців.

Стан хлопчика погіршувався, 18 липня його перевели у реанімацію обласної дитячої лікарні. Незважаючи на надану медичну допомогу, хлопчик помер 22 липня.

Де саме дитина заразилась кашлюком, наразі встановити складно. Матір хлопчика заперечує, що дитина була у контакті з хворими людьми, які мали симптоми застуди чи кашель. Наразі всі членів родини обстежили медики, ні в кого збудника кашлюка не виявили.

За словами Юлії Терентьєвої, завідувачки відділу епіднагляду та профілактики інфекційних хвороб Рівненського центру контролю хвороб, на Рівненщині це перший в цьому році летальний випадок кашлюка. Загалом, статистика захворюваності теж суттєво змінилась порівняно з минулим роком: якщо в 2022 році у області був підтверджений лише один випадок хвороби, то в цьому році їх зафіксували аж 22, з яких один – летальний.

Запобігти кашлюку можна завдяки вакцинації. Відповідно до національного календаря щеплень, вакцинувати дітей для профілактики кашлюку необхідно у віці 2, 4, 6 і 18 місяців (чотири щеплення).

Читайте також: У скелі під Луцьком горів гараж.

Telegram Channel