Курси НБУ $ 36.54 € 39.71
Про нього буде книга і фільм: Порошенко з побратимами поділилися спогадами про Гліба Бабіча

Гліб Бабіч 5 років воював за Україну, відбув 6 ротацій...

Фото Європейська солідарність.

Про нього буде книга і фільм: Порошенко з побратимами поділилися спогадами про Гліба Бабіча

Рік тому на фронті загинув Гліб Бабіч (позивний Лєнтяй) – учасник АТО, поет, волонтер, співзасновник ветеранської ініціативи «Res_Publika. Брати по Зброї»

5 років Бабіч воював за Україну, відбув 6 ротацій, був командиром взводу вогневої підтримки 10 ОДШБр «Едельвейс», а після 24 лютого 2022 року став бійцем 206 батальйону тероборони.

Гліб Бабіч втілював в життя багато проєктів допомоги армії. Останній його проєкт – створення комплексу оптико-електронної розвідки «Локі». Написав понад 500 віршів та пісень. Загинув 28 липня 2022 року в районі Ізюма на Харківщині.  

 

 Друзі і побратими Гліба Бабіча зібрались, щоб поділитись особистими спогадами. Журналіст і громадський активіст Віталій Гайдукевич, письменниця Тамара Горіха Зерня, видавчиня з видавництва «Білка» Ірина Білоцерковська, батько загиблого морпіха Ярослава Журавля Сергій розповіли про те, яким був Бабіч – наполегливим, вірним, надійним і справжнім.

 

 Лідер гурту «Мандри» Сергій Хоменко «Хома» згадує, що познайомився з Глібом у перші дні вторгнення в офісі «ЄС» на Лаврській, де формувався 206-й батальйон. Музикант сказав, що був вражений глибиною особистості Гліба і його поетичним даром. Сергій Хоменко виконав пісню-присвяту Глібу Бабічу.

ГО «Res_Publika. Брати по Зброї» відтепер носить ім’я Гліба Бабіча – говорить депутат Київради, воїн-десантник Олександр Погребиський. Він також повідомив, що учасники ветеранської ГО після 24 лютого пішли на фронт. За словами Олександра Погребиського, Глібу вдалося створити правжню ветеранську спілку на принципах патріотизму, готовності захищати Україну, вірності і братерства. Про Гліба Бабіча у  відеозверненнях з лінії фронту розповіли Роман Танетко, Олексій Петров та Сергій Танасов.

 
 

 «Гліб – митець, лідер і представник справжньої української культури. Це і є наша Україна», – наголосив Петро Порошенко. Він також сказав, що разом з дружиною долучається до видання книги Гліба Бабіча. «Книга буде. Ми з Мариною до цього долучаємось, повністю профінансуємо, від вас потрібні спогади. І не лише книга. От сьогодні ми з вами посиділи, подивилися – буде фільм, бо енергетика Гліба з екрану неймовірна. Його слова про смерть на бруствері і про арту, яка завжди допоможе, і про світ, який вміщується на дні рюкзака солдата…», – сказав Порошенко.  

«І те, що Гліб сказав, я записав собі точну цитату, а він точно близько до Бога, він знає, що це буде: «все розсиплеться як прах, буде мир з нашою перемогою. А вони всі здохнуть», – наголошує п’ятий Президент.

 

 «Тільки рік пройшов, а таке відчуття, ніби ціле життя ми вже прожили без нього. І все це життя ми вчилися жити без нього. І на питання: а хто має це питання вирішувати, хто був закріплений – це був Гліб Бабич. Це питання, які він вирішував, це проекти, які він супроводжував. Таке відчуття,  що всі, хто залишився в команді Гліба Бабича – тимчасово виконують його обов`язки, чекаючи, коли він повернеться і знову візьметься за свої справи. Це відчуття його присутності накладає дуже велику відповідальність за те, що не можна зробити погано, абияк, не можна відкласти. Тому що якщо б він був – він би зробив і зробив би відмінно. Це – честь, робити, продовжувати справу Гліба Бабича. Тому дякую, що ти з нами, дякую, що надихаєш, даєш сили рухатися вперед і робити багато добрих справ», – сказала Марина Порошенко.

«Йому дуже б сподобався цей двіж. Він завжди був душею компанії, завжди збирав музикантів. Потім він пішов воювати, і я завжди його чекала. Він писав вірші мені і моїй мамі. В нього було чудове почуття гумору, і тому ми не маємо плакати Він був моїм найкращим другом», – говорить дочка Гліба Дарина.  

«Я хотів би, щоб ми сьогодні згадали, що з «Братів по Зброї», «Справи Громад», «Європейської Солідарності» більше 2500 людей пішли служити. І, на жаль, 54 з них пішли на небо – це Гліб, Олег Барна, Тарас Жеребецький, Юра Каракай, який нарешті отримав давно заслужений орден. Ми кожного з них будемо пам’ятати. Це наша справа – буде книга, буде фільм, будуть «Брати по Зброї», і ми переможемо», – переконаний Порошенко.

Telegram Channel