Курси НБУ $ 41.04 € 44.69
Мають унікальну «голову»: Порошенко передасть на фронт партію крутих квадрокоптерів

Разом - до перемоги!

Волинь-нова

Мають унікальну «голову»: Порошенко передасть на фронт партію крутих квадрокоптерів

Вартість безпілотників 9 млн грн

П'ятий президент України Петро Порошенко купив чергову партію безпілотників Matrice 30T – їх передадуть у Нацгвардію та підрозділи ЗСУ. 

Про це він повідомив на своєму телеграм-каналі

«24 квадрокоптери, оснащені потужною оптикою із 16-ти кратним зумом, здатні підніматися на 7 кілометрів, розвивають швидкість до 80 кілометрів за годину. Вартість цієї партії безпілотників 9 млн грн.», – мовиться в повідомленні.

 

 Порошенко сказав: «Вони мають унікальну термальну «голову», що дозволяє використовувати їх вночі на віддалених позиціях. Вони мають лазерний дальномір, який дуже потрібен нашій арті. Єдина проблема – їх важко знайти, і ми шукаємо їх по всьому світові».

«росія змінила тактику війни, і зараз абагато активніше використовує дрони. Кожен воїн, який воює на сході або на півдні, може підтвердити – над їхніми позиціями постійно висять дрони русні. Нам потрібні свої дрони, і нам потрібні засоби РЕБ», – наголосив Порошенко.

 

 Він зазначив: «Чим ще відрізняється «Матрас»? Він може підняти значно більший вантаж і для скидання використовувати набагато більш ефективні снаряди, які нищать русню».

«Ми тішимося і пишаємося, що попри протидію русні, ми їх знайшли, привезли, розмитнили, ми їх перепрошили і передаємо нашим славним воїнам. Це наш з вами внесок у прискорення перемоги», – зауважує Порошенко. «Я не хочу проводити аналогій, але вся країна побачила суму 33 мільйони на серіали. От 33 мільйони, якщо, так як наша команда, знайти механізми і отримувати найдешевші пропозиції, то це могло б бути 100 «матрасів». А так ми вимушені будемо їх розпорошувати по одному-два на бригаду і Нацгвардію», – зауважує Порошенко.

 

 «Кажуть, що Збройні Сили втрачають тисячу дронів на місяць. Ці дрони набагато ефективніші, і вже найближчим часом будуть в армії», – повідомив п’ятий Президент.

Як відомо, у липні 2022 року Фонд Порошенка, компанія «Рошен» і волонтери купили в Естонії 350 безпілотників Autel для підрозділів ЗСУ – зокрема, 50 БПЛА Autel EVO II 640T Dual з тепловізорами і додатковими акумуляторами, а також 300 БПЛА Autel EVO Lite+. Вартість партії безпілотників перевищила 700 тисяч євро. 16 серпня 2022 року Петро Порошенко повідомив про велику угоду з виробниками БПЛА Poseidon. Безпілотники мають дальність роботи до 150 кілометрів, висота – до 4000 метрів. Це – комплекс рівня розвідувального батальйону, який працює на користь усіх бригад зони відповідальності, розвідку та наведення артилерії, коригування вогню великих калібрів.

Як повідомив п’ятий Президент під час виставки озброєнь в Афінах, невдовзі у ЗСУ надійде нова модифікація БПЛА Poseidon 10. «Він має вдвічі більший зум камери, має вдвічі більші характеристики «тепла», має на 40 відсотків більшу потужність батареї. Має новий комплекс протидії російській системі радіоелектронної боротьби, нову систему комунікацій і визначень. Це – наш новий спільний продукт, який розроблений фахівцями компанії на базі майже річного досвіду експлуатації Poseidon 10 на полі бою», – пояснив Петро Порошенко.

У червні 2023 року Порошенко купив для підрозділів ЗСУ 148 квадрокоптерів і 6 БПЛА «Валькірія». Фонд Порошенка з волонтерами також виготовляють для аеророзвідників мобільні пункти управління на шасі британської вантажівки DAF. «Це – інноваційна розробка, яку придумали технарі «Справи Громад». Усередині машин є абсолютно все, щоб розгорнутися і нищити ворога. І це те, що було потрібно військовим для ефективної роботи – щоб русня горіла в пеклі», – наголошує Порошенко. Наразі реалізується контракт на постачання понад 20 комплексів (65 «пташок»).

Реклама Google

Telegram Channel