Курси НБУ $ 36.46 € 39.66
На Рівненщині загиблого воїна відспівували не у рідному селі, бо священник не відкрив храм

Священник каже, що його рішення підтримали його прихожани...

Волинь-нова

На Рівненщині загиблого воїна відспівували не у рідному селі, бо священник не відкрив храм

30 липня в селі Тріскині прощалися з Іваном Козельцем. Він пішов захищати Україну на другий день великої війни

26 липня 2023 року 27-річний воїн загинув. Віддати останню шану захиснику зібралося все село. Але заупокійне богослужіння проводили не в Тріскинях.

Чому так сталося, пише Рівне.Медіа з посиланням на СарниNews.City.

Леонід Долід, староста Ремчицького старостинського округу №6, куди входять і Тріскині, каже, що отець Василій відмовив у похованні, бо «не співслужить з ПЦУ»:

 Мама загиблого Івана Козельця звернулася до місцевого священика отця Василія, щоб дозволив відслужити у храмі літургію за загиблим сином. Хотіли, щоб відспівували священники Православної церкви України, але в храмі села Тріскині. Храм є сільський, жителі його всі разом будували в 1990-х роках. Проте він у категоричній формі відмовив. Потім обіцяв подумати та надати відповідь до 11 години ранку 29 липня. Вона знову до нього звернулась і він сказав, що храм для поховання не надасть.

 

 Щоб провести заупокійну службу, воїна в закритій труні везли за 14 км — у Свято-Покровський храм міста Сарни. Жителі Тріскинь кажуть, що це не перший випадок відмови священника рідним загиблих захисників. Леонід Долід запевняє, що реагуватиме на ситуацію та радитиметься з громадою щодо подальших рішень:

— Однозначно реакція на це буде. Люди вже говорять, що потрібно скликати збори, це питання вирішувати. Думаю, що завтра я зі священником зустрінусь. Можливо, правильно буде провести зустріч не лише з ним, а й з прихожанами цієї церкви. Оскільки вони підтримують священника в його рішеннях.

Отець Василій почав служити у Свято-Миколаївському храмі УПЦ навесні 2022 року. Він наполягає, що жодних конфліктів з матір’ю загиблого воїна не мав:

— Мама загиблого вчора була в мене в дворі. Хлопчинку цього (загиблого воїна Івана Козельця — АВТ.) я особисто знав ще до того, як священником став. І я не ворог ні родинам, ні людям. Я мамі сказав, що він є хрещений у цій церкві, було б дуже доцільно, і так само ж люди хочуть, щоб ми відспівували.

Проте служити разом із представниками Православної церкви України отець Василій відмовився, бо «не має на це права». Публікуємо подальшу розмову:

— Я сказав, що я з представниками ПЦУ не співслужу. Я просто поки не маю на це право такого. Доки в нас немає єднання, то ми не можемо разом співслужити.

Але ж ви могли просто надати храм?

— Але ж мама вже не наполягала на цьому. Я запропонував їй, що ми можемо відспівати. І в нас конфлікту ніякого не було. Я відмовив, тому що, рахую, і по деяких джерелах, це є спланована акція, щоб дальше розвивати тут ворожнечу.

То у вас є повноваження чи право відмовляти у похованнях загиблих воїнів, на вашу думку?

— В нас є соборний розум. І люди, навіть ті, хто сьогодні прийшов (на подвір’ї під час розмови з отцем зібралися люди — Авт.), вони були проти. Я попередзвонював усіх людей, які є постійними прихожанами, які ісповєдуються та причащаються. Вони кажуть: «Батюшка, ми не хочемо, щоб у нас тут таке було».

До слова, представники Сарненського РТЦК та СП з’ясували, що отець Василій не перебуває на військовому обліку. Тож йому вручили повістку на виклик у військкомат для уточнення облікових даних.

Telegram Channel