Курси НБУ $ 41.04 € 44.69
Білоруські гелікоптери, які перетнули повітряний простір Польщі, охороняли Лукашенка

Гвинтокрили доставляють лукашенка у його резиденції «Вискулі», що за 7,5 км від кордону з Польщею.

Фото із сайту ukr.net.

Білоруські гелікоптери, які перетнули повітряний простір Польщі, охороняли Лукашенка

І залетіли в країну НАТО вони... випадково

Гелікоптери республіки білорусь, які 1 серпня порушили повітряний простір Польщі, могли зробити це випадково, адже вони охороняли самопроголошеного президента Олександра Лукашенка, який перебував у резиденції «Вискулі», що за 7,5 км від кордону

Про це пише моніторингова група «Беларускі Гаюн», інформує «Еспресо.Захід».

Лукашенко у Віскулях

Як йдеться, з вечора 30 липня лукашенко перебуває у резиденції «Віскулі», що за 7,5 км від кордону з Польщею. Для його охорони в прикордонні з Польщею ще 29 липня з Мачулищ перекинули 2 вертольоти ВПС, а третій прилетів у прикордоння наступного дня.

Моніторингова група відзначає, що 30 липня близько 17:00 лукашенко вилетів зі своєї резиденції під Мінськом на гелікоптері Мі-8, його супроводжував другий Мі-8 ВПС РБ. Вже приблизно через 1,5 години диктатор прилетів до резиденції «Віскулі», що за 7,5 км від кордону з Польщею, а вертоліт супроводу вирушив до двох інших гелікоптерів у район с. Каменюки. А 31 липня Лукашенко перебував у Віскулях цілий день.

Та вже 1 серпня ці ж гелікоптери полетіли патрулювати кордон у Кам’янецькому районі Брестської області.

«Вертоліт Лукашенко злетів із Віскулів близько 10:00 і вирушив до аг. Біловезьке, куди його супроводжував Мі-8 ВПС РБ. Близько 12:30 Лукашенко повернувся до Віскулі, і всі 3 вертольоти ВПС РБ сіли у Каменюках», – кажуть у «Гаюні».

«Перетин кордону з Польщею міг відбутися випадково», – «Беларускі Гаюн»

Перші повідомлення, що два вертольоти ВПС РБ перетнули кордон із Польщею почали надходити близько 10:30 за мінським часом. У цей час Мі-8 та Мі-24 якраз патрулювали кордон. 

«Пізніше з’явилися фото, де видно, що це ті вертольоти, які брали участь у патрулюванні кордону з Польщею. На Мі-24 ВПС РБ можна помітити бортовий номер 14. Нам вдалося перевірити одне з фото та підтвердити, що воно було зроблено в одному в селі Біловежа за 2,3 км від кордону. Це ж підтверджують і користувачі Twitter. Також зазначимо, що у ЗМІ поширюється відео вертольота Мі-2, який не має відношення до ВПС РБ, імовірно, це польський вертоліт», - йдеться у повідомленні.

«Гаюн» стверджує, що жодних навчань у прикордонні з Польщею не проводилось: «гелікоптери до якихось навчань стосунку не мають, а літали з метою охорони Лукашенка».

За даними моніторингової групи, пілоти військово-повітряних сил республіки білорусь цілком могли залетіти на територію Польщі. Група дійшла до висновку, що це було зроблено випадково.

«Цілеспрямована провокація з перетином кордону двома бойовими гелікоптерами – це був би надзвичайно небезпечний крок, враховуючи, що всього за +-10 км знаходиться Лукашенко, а за 7,5 км від кордону ночує вже кілька днів, у тому числі й прямо зараз», – додали там.

Як білоруські гелікоптери порушили повітряний простір Польщі

Міністерство оборони Польщі 1 серпня підтвердило, що два білоруські гелікоптери порушили повітряний простір країни у районі Біловежі начебто під час навчань.

Про інцидент повідомили НАТО. Також у МЗС Польщі мали викликати тимчасового повіреного у справах Білорусі для пояснень.

Натомість міністерство оборони Білорусі відхрестилось від заяв польської сторони, заявивши, що твердження про порушення повітряного простору Польщі потрібні Варшаві для «чергового виправдання нарощування сил і засобів біля білоруського кордону».

Читайте також: «Лукашенко каже, що «пожартував» про плани «Вагнера» напасти на Польщу».

Реклама Google

Telegram Channel