Курси НБУ $ 41.34 € 45.00
Плюс 2 мільйони гривень: як чорниця поповнює бюджет Волині

Заготівельники волинської чорниці спрямували до бюджету понад 2 мільйони гривень.

Фото: facebook.com.

Плюс 2 мільйони гривень: як чорниця поповнює бюджет Волині

Ці показники сплати податків – не остаточні, оскільки ягідно-грибний сезон ще триває

За останніми даними підприємці та фірми, які заготовляють чорницю у волинських лісах, сплатили до бюджетів усіх рівнів 2,1 мільйона гривень податкових платежів. Про це повідомляє Головне управління ДПС у Волинській області.

Зокрема, заготівельники перерахували майже 1,9 мільйона гривень ренти за спецвикористання лісових ресурсів і 206 тисяч гривень податку на доходи фізичних осіб. 

А щоб бюджети отримали кошти від заготівлі дарів лісу у Головному управлінні ДПС у Волинській області звертають увагу учасників заготівельного бізнесу на те, що обов’язкова умова збору ягід і грибів із комерційною метою – своєчасна сплата до бюджету ПДФО, військового збору та ренти за спецвикористання дарів лісу. 

Важливо, щоб громади, у яких дозволено відвідувати ліс і збирати чорниці та гриби, теж подбали про легальний процес заготівлі.  

«Фінансовий результат ягідно-грибного сезону для бюджету значною мірою визначається позицією громад, на території яких відбувається заготівля другорядних лісових ресурсів. Про кожне порушення податкового законодавства під час комерційної заготівлі, насамперед про нелегальну закупівлю волинської чорниці чи інших лісових ресурсів у населення бізнес-структурами, які не сплачують податки, варто інформувати податкову. В межах наданих повноважень органи ДПС здійснять необхідні заходи задля виправлення ситуації», - рекомендує в.о. начальника Головного управління ДПС у Волинській області Сергій Лисеюк. 

Довідково: від початку сезону заготівлі волинські податківці взяли участь у 19 рейдах - обстеженнях місць заготівлі чорниці та 99 перевірках пунктів прийому продукції. 

Читайте також: День пророка Іллі, який попередить про суд Божий: що треба знати про свято.

Реклама Google

Telegram Channel