Курси НБУ $ 41.04 € 44.69
Повідомили, скільки волинян отримують соціальну допомогу

Допомога дуже важлива.

Фото: vin.gov.ua.

Повідомили, скільки волинян отримують соціальну допомогу

У 2022 році через органи соціального захисту населення волиняни отримали 2,2 мільярда гривень державної допомоги

За 6 місяців 2023 року така сума становить 1 246,4 мільярда гривень. Внутрішньо переміщенні особи, які знайшли прихисток на Волині у 2022 році, отримали державної допомоги на проживання 805,1 мільйона гривень. За перше півріччя цього року – 433,3 мільйона гривень.

Про державну допомогу, яку мешканці Волині, в тому числі й внутрішньо переміщенні особи, можуть отримати від держави, говорили під час брифінгу у Волинській ОДА

Інформувала заступник директора департаменту соціального захисту населення Волинської ОДА Олена Маркусик.

Олена Маркусик розповіла, що державну допомогу на Волині отримують:

- 28,2 тисячі сімей з дітьми;

- 7,3 тисячі малозабезпечених сімей, в яких виховується понад 20 тисяч дітей;

- 10,9 тисячі багатодітних батьків;

- 17,6 тисячі осіб з інвалідністю з дитинства та діти з інвалідністю;

- 23,1 тисячі ВПО.

Детально розповіла заступниця директора департаменту і законодавчі зміни, які стосуються як оформлення документів на соціальні допомоги, так і їх нарахування.

Зокрема, є зміни щодо призначення допомоги при народженні дитини.

«Відтепер батьки, які через війну виїхали за кордон можуть дистанційно подати документи на призначення допомоги при народженні дитини, – зазначила Олена Маркусик. – Раніше, якщо малюк народився за кордоном, то мама чи тато дитини повинні були особисто подати заяву та необхідні документи до органів соціального захисту населення. Від квітня такі сім’ї мають змогу надсилати необхідний пакет документів до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації одного із батьків».

Були випадки коли документи передавалися родичами, знайомими, автобусом і т.д. Тож заступниця директора департаменту соціального захисту населення ОДА наголосила, що заява та необхідні документи повинні бути надісланні лише поштою.

Окрім цього, спікерка розповіла про виплату грошової допомоги від держави постраждалим внаслідок підриву Каховської ГЕС. Це стосується мешканців Херсонської та Миколаївської областей, які на момент катастрофи проживали в населених пунктах, що зазнали підтоплення.

 «Згідно з рішенням Уряду, грошову допомогу від держави отримають усі громадяни, які на момент Каховської катастрофи проживали, а також були зареєстровані/задекларовані у населених пунктах Миколаївської та Херсонської областей, що зазнали підтоплення, – розповіла Олена Маркусик. – З 6 червня 2023 року після підриву Каховської дамби, на Волинь прибуло 24 особи з Миколаївської та 171 особа з Херсонської областей. Проте на отримання  виплати у розмірі 5 тисяч гривень в органи соціального захисту населення області звернулося лише 54 особи».

Слід зазначити, що така виплата є одноразовою та виплачується на кожну особу, яка звернулася за таким видом допомоги. За такою допомогою до органів соціального захисту населення можна звернутися до 31 серпня 2023 року.

Читайте також: Волинські рятувальники опанували дуже важливий навик.

Реклама Google

Telegram Channel