Курси НБУ $ 36.74 € 39.60
6 серпня: яке сьогодні свято й що не можна робити

До 6 серпня зазвичай настав час дозрівання хліба.

Фото: Відкриті джерела.

6 серпня: яке сьогодні свято й що не можна робити

Сьогодні, 6 серпня, День Повітряних Сил Збройних Сил України. Віряни вшановують пам'ять мучеників благовірних князів Бориса і Гліба

Святкування на честь святих Бориса та Гліба проводяться тричі на рік. 15 травня — це перенесення їхніх мощів, 6 серпня — свято, присвячене обом святим, і 18 вересня — пам'ять князя Гліба.

Про це розповідає Хочу.

Борис та Гліб були синами київського князя Володимира Святославовича, який став рівноапостольним князем після хрещення Київської Русі. Вони народилися незадовго до цієї події та завжди прагнули віддати своє життя служінню Богу. Однак у 1015 році, після смерті князя Володимира Святославовича, їхній старший брат Святополк убив Бориса та Гліба у своїй спразі влади та боротьбі за київський престол. Церква зарахувала князів Бориса і Гліба до лику святих за їхню мученицьку смерть від рук єдиновірців.

Що не можна робити 

= У день пам'яті святих Бориса і Гліба не можна виходити на поле для роботи, щоб не наразитися на небезпеку виникнення сильної пожежі.

= Також у цей день не рекомендується виконувати складні робочі завдання та домашні обов'язки, краще відпочивати та віддавати перевагу спокою.

= Не можна займатися вирубуванням лісу для будівництва будинку, оскільки це може призвести до постійних конфліктів серед мешканців.

= Не слід заготовляти солому і використовувати її для покриття даху, оскільки це може стати причиною попадання блискавки в будинок.

Народні традиції, обряди та прикмети 6 серпня

До 6 серпня зазвичай настав час дозрівання хліба. Наші предки зверталися до святих братів Бориса та Гліба з проханнями про допомогу у збиранні врожаю. У цей час також проводили збір ягід (смородини, малини, лохини, чорниці, калини та черемхи) для приготування пирогів, компотів та варення. Для майбутніх купань робили запаси березових віників.

= Дощ з ранку віщує ясний і сонячний день.

= Погода на день святих Бориса та Гліба може визначати характер усього серпня.

= Якщо чайки часто сідають на воду, це може передвіщати дощову погоду.

= Якщо захід сонця на день Бориса та Гліба сонячний, то залишок літа очікується без опадів.

Читайте також: «На передовій у молитовнику бійця з Волині застряг осколок (Відео)».

Telegram Channel