Приміщення освятив настоятель храму святого Пантелеймона Православної Церкви України священник Віталій Ващук.
Чому запросили священнослужителя у відділення лікарні на Волині (Відео)
У Боголюбах відбулося освячення відділення артроскопії Волинської обласної клінічної лікарні
4 серпня відбувся молебень за персонал і освячення відділення артроскопії Волинської обласної клінічної лікарні.
«Відтепер воно діє в корпусі №2 (с. Тарасове) на 5-му поверсі. Більш звична назва – Боголюби, – зазначив на своїй сторінці у Facebook журналіст Андрій Гнатюк. – Поруч на тому ж поверсі працюють гінекологи.
Завідувач артроскопії Микола НАЇДКО розповів, що відділення має 16 ліжок. Окрім цивільних пацієнтів, тут лікують і військових, які до них поступають. Палати розраховані на 2 людей, у кожній є санвузол.
Артроз – це захворювання суглобів, коли рухати ними стає важко. Часто ігноруючи болями в коліні чи плечі, люди ускладнюють перебіг хвороби, тоді операція може бути більш складною.
Приміщення освятив настоятель храму святого Пантелеймона Православної Церкви України священник Віталій ВАЩУК. Церква діє на 2 поверсі й освячена на честь того ж святого, що й храм у головному корпусі лікарні. 9 серпня у них – престольні празники, востаннє за цим стилем, оскільки 1 вересня Православна Церква України переходить на новоюліанський календар».
Святий великомученик Пантелеймон, що по-грецькому означає «всемилостивий», при народженні був названий Пантелеоном, у перекладі «Лев у всьому». Жив у ІІІ столітті. До Христової віри Пантелеона навернув священник Єромолай. Якось повертаючись додому, юнак побачив мертвого хлопчика, якого вкусила змія, і поряд із ним ще живу змію. Спочатку хотів утекти, а згадавши слова священника, став молитися, і хлопчик повернувся до життя, а змія поруч лежала мертвою. Згодом Пантелеон став відомим лікарем, і так його почали називати в народі – Пантелеймоном – всемилостивим.
Імператор Максиміан не вірив у Божу силу цілителя, вважав його чаклуном і наказав стратити. Багато катувань переніс святий, поки Бог не забрав його до себе. Коли страта була завершена, оливкове дерево, до якого був прив’язаний мученик, вкрилося свіжими плодами. Він помер 27 липня 305 року в Нікомідії. Частина його мощів зберігається на Афоні.
А згодом святий Пантелеймон став одним із найбільших і найвідоміших покровителів медицини. Тому й лікарняні храми освячені на честь святого Пантелеймона.
Читайте також: «На Волині до крайнього села дільничний ветеринар добирається 18 кілометрів конем».
