Курси НБУ $ 41.04 € 44.69
Мотивація і щоденна праця: як у Волинській обласній клінічній лікарні ставлять на ноги військових

50-річний боєць Олександр, який проходить реабілітацію.

Фото: suspilne.media.

Мотивація і щоденна праця: як у Волинській обласній клінічній лікарні ставлять на ноги військових

В реабілітаційному центрі лікарні щомісяця відновлюють здоров’я орієнтовно 150 людей, з яких 30% — військовослужбовці

Як розповів завідувач центру Тарас Ікало, на реабілітації пацієнти перебувають щонайменше два тижні, за потреби — довше, щоб забезпечити поступове і комплексне відновлення організму після травм.

Про це пише Суспільне Новини.

«Цілі бувають різними, власне, вони мають бути реальними, бо пацієнти вимагають результату, який в силу їхніх анатомічних пошкоджень не завжди є реальним. Сюди включаємо психолога, треба значну роботу пацієнтові пояснити, що реально, а що ні», — говорить лікар.

50-річний волинянин Олександр говорить: поранення отримав під час виконання бойового завдання на куп’янському напрямку 19 травня. Найбільше постраждало праве коліно, уламок розірвав зв’язки.

«Оперативно була надана евакуація у Куп’янськ, у Харків. Швиденько зробили операції. Ногу врятували», — говорить чоловік.

Асистентка фізичного терапевта Алла Кудкудак розповідає, що впродовж дев'яти днів працює із пацієнтом щоденно, і за цей час результат відчутний.

«Був не дуже витривалим, не міг довго працювати, швидко втомлювався. Ми це збільшили, ми можемо тепер займатися до години часу», — говорить асистентка.

Харків’янин Андрій — прикордонник. Розповідає, отримав мінне поранення руки та тазу. У Волинській обласній клінічній лікарні боєць лікується від травня, тут йому тричі зробили операції. «Якщо сюди я приїхав на каталці, то тут я перейшов на милиці й навіть мене навчили ходити без них», — говорить Андрій.

 

Із 22 червня в реабілітаційному центрі відновлюється Василь. Розповідає, що родом із Одеси, воювати пішов добровольцем. 16 червня біля Мар’їнки його поранило, до евакуаційного центру діставався самотужки. Пішки пройшов чотири з половиною кілометри.

Військовий психолог Анатолій Черенков пояснює, що фізична слабкість погіршує моральний стан поранених військових, вони втрачають віру у можливість повернення до звичного життя. Говорить: важливо вмотивувати.

Усіх трьох пацієнтів виписують із поліпшенням стану, каже реабілітолог Валентин Сидун. З його слів, запорука подальшого прогресу у відновленні — щоденна праця.

Читайте також: Серце, що врятувало життя: шестирічну Соломійку виписали з лікарні (Відео).

Реклама Google

Telegram Channel