Курси НБУ $ 41.04 € 44.69
Треба два роки: німці збудують очисні споруди для біоетанолового заводу біля Луцька

На сьогодні розробляється технічна документація проекту, а його будівництво буде проведено протягом наступних 1,5-2 років.

Фото Управління агропромислового розвитку Волинської ОВА.

Треба два роки: німці збудують очисні споруди для біоетанолового заводу біля Луцька

Такі технології вже працюють на одному із польських цукрових заводів

Заступник голови облдержадміністрації Олександр Троханенко 8 серпня, в рамках робочого візиту, оглянув виробничі потужності ПрАТ «Гнідавський цукровий завод» та ТОВ «Біопаливно-енергетична компанія» та поспілкувався з керівниками згаданих підприємств.

У сучасних умовах для підвищення ефективності виробництва все більшої важливості набуває раціональне використання енергоресурсів. Саме супутні продукти цукроваріння ПрАТ «Гнідавський цукровий завод», зокрема меляса, зелена патока та дифузійний сік, є основною сировиною для виробництва біокомпонентів ТОВ «Біопаливно-енергетична компанія»: скраплений діоксид вуглецю, біогаз, електроенергію та теплову енергію, інформує Управління агропромислового розвитку Волинської ОДА.

Біоетаноловий завод здатний забезпечити потреби обох підприємств власними енергоресурсами, - зазначив директор заводу Олександр Ксенжук. Потужності підприємства збільшилися за рахунок будівництва додаткової лінії переробки зернових культур на біоетанол.

Керівництво підприємств поінформувало про будівництво сучасних очисних споруд. «Два тижні тому німецька компанія зробила презентацію очисних споруд, які будуть збудовані на базі ТОВ «Біопаливно-енергетична компанія» та ПрАТ «Гнідавський цукровий завод». Такі ж технології вже працюють на одному із польських цукрових заводів, тож ми хочемо перейняти досвід, - розповів директор ПрАТ «Гнідавський цукровий завод» Василь Муха. - Дані технології передбачають очистку відходів в закритому циклі, де кінцевим результатом є вихід чистої води. На сьогодні розробляється технічна документація проекту, а його будівництво буде проведено протягом наступних 1,5-2 років».

 Олександр Троханенко наголосив, що підприємства, повинні дотримуватися санітарних норм і правил безпеки навколишнього серидовища: «Працюючи в умовах сьогодення відповідальний бізнес повинен забезпечити екологічний добробут місцевої громади, санітарні правила. Новий проект з очистки відходів стане важливою складовою ваших підприємств. Сподіваюся, невдовзі ми зможемо оцінити його роботу».

 

      Довідково:

     ПрАТ «Гнідавський цукровий завод» – це потужне підприємство, що має широкі технологічні можливості в області виробництва цукру та іншої допоміжної сировини. Основною продукцією цукрового заводу є цукор, отриманий в результаті переробки цукрових буряків.

     Виробнича потужність становить 4900 тонн переробки цукрових буряків за добу.

     Підприємство першим у державі створило національну цукрову торговельну марку - ТМ «Солодко», під якою продукція ПАТ «Гнідавський цукровий завод» виробляється і фасується з 2003-го року. Завод є атестованим за стандартом ISO 9001.

     ТОВ «Біопаливно-енергетична компанія» збудована у 2016 році. В основі технологічного процесу лежить використання сучасного інноваційного обладнання, що було виготовлено французькою компанією «Maguine».

     Цукрові буряки в області переробляють два підприємства: ПрАТ «Гнідавський цукровий завод» та «Мар'янівський цукровий завод» (ПП «Агро-Експрес-сервіс»). Волинська область має вдосталь цукру. Вироблені обсяги цукру повністю забезпечують потребу області у даному продукті.

     Цьогоріч в області посіяно цукрових буряків на площі 7,5 тис. га, що на 200 га більше ніж минулого року. У 2022 році було зібрано 381,2 тис. тонн солодкого кореню при врожайності 522,4 ц/га. Очікуємо таких же високих показників урожайності.

Реклама Google

Telegram Channel