Курси НБУ $ 36.46 € 39.66
Обрати дату Дня міста для Ковеля допоможе запит в архів Варшави

У Ковелі грунтовно підходять до вибору дати Дня міста.

Волинь-нова

Обрати дату Дня міста для Ковеля допоможе запит в архів Варшави

Про те, як просувається робота над вибором важливої дати, детально розповів мер міста Ігор Чайка

«У розпалі робота групи, що працює із вибором нової дати з відзначення — у мирному майбутньому — Дня нашого міста.

Мав можливість побувати на черговому засіданні, яке модерувала заступниця Наталія Маленицька, й скажу, що у них — дуже ґрунтовний підхід. Поставили собі за мету не йти формальним шляхом просто вибрати з переліку відомих дат, але бути дослідниками, пошукачами, опиратися на достовірні факти й працювати з оригіналами документів, щоб потім обґрунтовано представити цю дату на розгляд громаді, - зазначив голова. - Тож наші депутати, історики, працівники культури й туристичної галузі йдуть зараз таким шляхом:

скеровують офіційний лист в Центральний архів історичних документів у Варшаву з тим, аби ми отримали якісний скан грамоти/дозволу польського короля Сигізмунда I Старого князю Василю Михайловичу Сангушковичу Ковельському заснувати на місці села Ковель однойменного міста від 23 грудня 1518 року.

Так-так, йдеться про 23, а не звикле нам 24 грудня.

Тож іще один лист буде скерований у Київський національний університет імені Тараса Шевченка, - а це класичний університет дослідницького типу, де спеціалісти допоможуть нам дослівно перекласти з латини грамоту Сигізмунда I Старого, даровану князю Василю Михайловичу Сангушковичу Ковельському «заснувати на місці села Ковель у Волинській землі однойменне місто і надає його мешканцям (полякам, русинам, євреям, вірменам і татарам) магдебурзьке право».

Оскільки є нюанси з датами — в грамоті значиться 23 грудня 1518 рік, у пізніших історичних джерелах 24 грудня, хочемо все достеменно перевірити й підтвердити документально.

До речі, слід буде обміркувати цю зимову дату, якщо, все ж, на ній згодом зупинимося. Адже у наших західних міст-партнерів, з якими тепер в одному часі будемо святкувати Різдво, на цей період традиційно багато років припадали різдвяні канікули й час для відпочинку з родинами. Це не був час офіційних візитів, а Дні міст — якраз ці візити передбачають.

Робочій групі — дякую!

Було пізнавально, тож новим ділюся і з вами».

Telegram Channel