Курси НБУ $ 36.69 € 39.54
На Волині наловили рибалок-порушників

Фото ілюстративне / lb.ua.

На Волині наловили рибалок-порушників

За місяць попереджено збитків рибному господарству на майже 200 тисяч гривень

У липні волинські рибоохоронці здійснили 19 рибоохоронних рейдів та викрили 29 порушень правил рибальства. Серед них 21 протокол за ч. 3 ст. 85 КУпАП (риболовля з перевищенням знарядь, знаходження поблизу водойми з сухою сіткою), 2 протоколи за ч. 4 ст. 85 КУпАП (вилов риби з застосуванням заборонених знарядь лову) та 2 – за ч. 1 ст. 88-1 КУпАП (незаконний збут водних біоресурсів).

Крім того, оформлено 4 акти безгосподарського майна, згідно з яким вилучено 25 од. заборонених знарядь лову (серед яких 1 238 метрів сіток) та 5 кг водних біоресурсів. За актами безгосподарського майна попереджено збитків рибним запасам на суму 199 696 грн. На порушників накладено штрафів на суму 1 870 грн. В рамках проведених рибоохоронних заходів у порушників вилучено 2 од. заборонених знарядь лову. 4 справи передано до суду для притягнення порушників до адміністративної відповідальності.

Для прикладу, порушення природоохоронного законодавства у липні було викрито:

  • 6 липня на озері Люб’язь, поблизу с. Люб’язь Любешівської громади Камінь-Каширського району (на території національного природного парку «Прип’ять-Стохід»). Громадянин здійснював вилов риби сітним знаряддям лову.
  • 11 липня на Турському водосховищі, поблизу с. Заболоття Заболоттівської громади Ковельського району виявлено безгосподарське майно. З водойми вилучено 12 сітних знарядь лову. Складено відповідний акт.
  • 24 липня озері Велике Згоранське, поблизу села Згорани Головненської громади Ковельського району. Викрито 2 місцевих мешканці, які знаходились біля водойми і зберігали при собі заборонені знаряддя лову - риболовецькі сітки. На громадян складено протоколи про адміністративні правопорушення за ч. 3 ст. 85 КУпАП та накладено відповідні штрафні санкції.
  • 28 липня на річці Прип’ять, поблизу с. Хоцунь Любешівської громади Камінь-Каширського району на території Національного природного парку «Прип’ять – Стохід» викрито громадянина, який за допомогою ятера здійснював вилов риби. На порушника складено адміністративний протокол за ч. 4 ст. 85 КУпАП, сітне знаряддя вилучено. Матеріали справи буде направлено в суд для притягнення порушника до відповідальності.

Нагадуємо, що з 15 серпня на Волині розпочалася заборона на вилов раків з метою збереження та охорони популяції раків у період їх другої линьки. За вилов раків під час заборони передбачено покарання від адміністративних штрафів до кримінальної відповідальності, а також відшкодування нанесених рибному господарству збитків. Компенсація за одного незаконно виловленого рака становить 3 332 грн.

Читайте також: У Луцьку розшукують дівчат-злодійок (Фото).

Telegram Channel