Курси НБУ $ 36.46 € 39.66
Повістки зможуть вручати ЖЕО та ОСББ: пропонують зміни до закону про мобілізацію

Наразі документ є лише законопроєктом, а не законом.

Фото ТСН.

Повістки зможуть вручати ЖЕО та ОСББ: пропонують зміни до закону про мобілізацію

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №9566, яким пропонуються зміни до Закону про мобілізацію

 Серед іншого, народні депутати хочуть розширити перелік осіб, які можуть вручати повістки призовникам та військовозобов’язаним в Україні.

Автором ініціативи є нардеп від фракції «Слуга Народу» Георгій Мазурашу. 

Хто зможе вручати повістки

Проєктом пропонується надати повноваження житлово-експлуатаційним організаціям (ЖЕО), об'єднанням співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) та іншим організаціям, які обслуговують житлові будинки, вручати повістки та сприяти прибуттю за викликом. На них також покладається обов’язок подавати відомості про призовників і військовозобов’язаних до Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП).

Тобто, у разі ухвалення документу, повістки військовозобов'язаним зможуть вручати консьєржи, двірники, інші працівники ЖЕО, ОСББ та інші організації, які обслуговують будинки. 

Водночас, яким чином це відбуватиметься та за якою процедурою, законопроєкт алгоритму не передбачає.

До яких наслідків це може призвести 

На думку адвоката Ростислава Кравця, законопроєктом №9566 пропонується зняти відповідальність з ТЦК та СП стосовно військового обліку та перекласти її на двірників та конс’єржів, а також ОСББ, які нібито зобов’язані вести військовий облік і вручати документи від ТЦК. 

«Що насправді є дуже сумнівним, тому що надання таких повноважень і обов’язків фактично призведе до знову ж таки зняття відповідальності з тих осіб, які за це отримують заробітну плату. І фактично може призвести до жахливих наслідків – повного колапсу в системі обліку. Оскільки дуже важко зрозуміти, яким чином ОСББ, ЖЕО, консьєрж, чи якась керуюча компанія може дізнатися, що особа є військовозобов’язаною, чи не є військовозобов’язаною», – зазначив Ростислав Кравець у коментарі сайту ТСН.ua.

За його словами, на сьогоднішній день проєкт закону досить спірний не тільки в цій частині, а й в частині військової служби та інших його аспектах. 

«Тому я думаю, що шанси на його ухвалення вкрай низькі», – додав адвокат.

ОСББ і зараз можуть передавати повістки

Наразі повістки можуть вручати виключно повноважні особи ТЦК та СП, нагадав Ростислав Кравець. 

«Будь-які сусіди, особи на блокпостах, які не уповноважені, це робити не можуть. Також повістки можуть вручати через органи місцевої влади, тобто сільська рада, районна рада, міська рада. Можуть вручатись через ті самі ЖЕО та ОСББ, їм направлятись, це не заборонено законом. Цим законопроєктом на них намагаються перекласти саме питання військового обліку. Також повістки можуть вручатись через адміністрацію на місці роботи військовозобов’язаного», – зазначив  адвокат.

Він пояснив, що повноважні особи ТЦК та СП можуть принести повістки до ОСББ, а, наприклад, консьєрж лише рознести їх по поштових скринях. «Водночас на жодного громадянина України не покладається обов’язок перевіряти цю поштову скриню або забирати її в консьєржа. І підтвердити отримання цієї повістки буде вкрай важко», – додав  Ростислав Кравець.

Telegram Channel