Курси НБУ $ 36.46 € 39.66
Мама закатованого рашистами 16-річного Степана Чубенка купила дрон для особливого підрозділу

«Ми зі Стьопою передали дрон його побратимам».

Фото із сторінки Ірини Геращенко у Facebook.

Мама закатованого рашистами 16-річного Степана Чубенка купила дрон для особливого підрозділу

Бойовики вбили хлопця у 2014 році за синьо-жовту стрічку на рюкзаку

Його мама, Сталіна Чубенко, оголосила збір на безпілотник для першої роти батальйону «Сармат». Вона вручила його воїнам біля пам’ятника сину у Краматорську. «Ми зі Стьопою передали дрон його побратимам», - щемливо написала жінка про тих, хто знав її сина і зараз захищає Україну зі збоєю в руках. На честь Степана Чубенка сарматівці назвали БМП, на якій воюють.

Степан Чубенко.
Степан Чубенко.

 Співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко та її колега Марія Іонова також долучились до збору. «Кожен дрон для фронту, який вдалося знайти і купити – це радість. Але цей особливий. Для дуже дружнього підрозділу», – зізналась Геращенко і нагадала, що війна насправді почалася в 2014, коли загинув Степан. «росія вже тоді застосовувала геноцидні практики, знищуючи цивільне населення за проукраїнську позицію. Памʼятаємо кожного вбитого українця. Дякуємо всім, хто з 2014 року боронить нашу землю», – додала депутатка.

Степан Чубенко жив у Краматорську, любив футбол, був воротарем місцевої команди «Авангард». У 2021 році школі №12, де навчався Степан, присвоїли його ім’ я. Також з’явився пам’ятник юнаку – його зобразили у повний зріст із з м'ячем у руках. Щороку в місті відбувається футбольний турнір у пам’ять про народного Героя України (два останні рази він проходив у Полтаві).

А цими днями у Львові мама Степана Чубенка презентувала книгу про свого сина. У збірці «Я зрозу­мів сенс життя» є тексти самого хлопця, який мав талант до писання, і, на переконання відомого письменника Василя Шкляра, «якби Степан був живий, він міг би стати дуже сильним письменником-прозаї­ком». Вступну статтю для киги, до речі, написала однокласниця хлопця — Ельвіна.

На презентації книги мама зачитала деякі уривки зі шкільних творів сина:

- «Чоловік має бути сильним, — писав Степан у своєму шкіль­ному творі. — Тому вже три роки серйозно займаюся греко-рим­ською боротьбою. А у вільний час люблю грати у футбол. Їж­джу на футбольні матчі та мрію стати футболістом. І ще дуже люблю свою сім'ю — маму, тата, братика Андрія, дідуся і тітку. Кішку я теж люблю, але менше. Ось якби мені дозволили завес­ти собаку…». І я розумію, якби дозволили, він би любив її біль­ше, ніж усіх нас разом. Дар пе­реконання у нього був, і собаку ми таки завели. Він казав, соба­ка дисциплінує. Я питаю: «Кого, батьків?». «Я буду все робити, зранку буду виводити собаку на вулицю». Зранку: «Стьопо, вста­вай…», — буджу його. «Мамо, да­вай зранку ти, а я ввечері», - з теплотою згадує пані Сталіна.

Під час презентації книги у Львові.
Під час презентації книги у Львові.

 За її словами, син був фанатом команд «Шахтар» та «Авангарду». Пізні­ше став в «Авангарді» ворота­рем. Його футбольним кумиром був Даріо Срна.

- Разом із друзя­ми з команди вони взяли шеф­ство над дитячим будинком «Антошка». Стьопа дуже переживав за цих діток, не розумів, як мож­на було їх залишити у дитячому будинку. Я йому кажу: «Може, тобі піти працювати туди?». А він каже: «Та я їх всіх всиновлю!».

…Сталіна Чубенко із гіркотою констатує, що для неї «не було новиною після повномасштаб­ного вторгнення те, що було у Бучі, в інших містах».

- Знала це, - каже вона. - Я про Стьопу завжди розповідала журналістам, щоб люди розумі­ли, з ким маємо справу, що там відбувається. Я читала матеріа­ли кримінальної справи, там не тільки про Стьопу, там багато чого було — і про зґвалтування, і про вбивства, і про мародер­ства. Непокаране зло повернулося…

Telegram Channel