Курси НБУ $ 36.46 € 39.66
У Луцьку відбувся тренінг для жінок в рамках проєкту «ВОНА»

Проєкт реалізується Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні UNFPA.

Фото: www.lutskrada.gov.ua.

У Луцьку відбувся тренінг для жінок в рамках проєкту «ВОНА»

Тренінг згуртував жінок, які постраждали від домашнього насильства

Вільна. Окрилена. Незалежна. Амбітна. «ВОНА» - кар’єрний хаб. Це проєкт, орієнтований на допомогу в працевлаштуванні жінок, які постраждали від домашнього/гендерно зумовленого насильства або перебувають у важких життєвих обставинах та прагнуть розвиватися у професійному напрямку.

Про це йдеться на сайті Луцької міської ради.

Проєкт реалізується Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні UNFPA. З метою ознайомлення з особливостями працевлаштування жінок, котрі постраждали від гендерно зумовленого насильства та тим, які знаходяться в групі ризику відбувся спільний з представниками організації захід в Луцькій філії Волинського обласного центру зайнятості.

Спікеркою виступила кар'єрна радниця хабу «ВОНА» Наталя Малютіна, яка поглибила знання учасників заходу про:

-  гендерну дискримінацію;

-  базовий алгоритм роботи з жінками, що стали жертвами насильства;

- стратегії спілкування з жінкою, ймовірно постраждалою від гендерно зумовленого насильства, за її поведінковими моделями;

-  перспективи, важливість та співпраця різноманітних суб’єктів взаємодії, що стануть запорукою ефективної допомоги жінці, постраждалої від ГЗН.

Менторка зазначила, що безробіття є в кожній країні, але ми зіштовхнулись з новим викликом – війною, яка посилює тенденцію до насильства як наслідок психологічного напруження  агресії на війні.

Гендерно зумовлене насильство – це те, яке вчиняють стосовно людини через її стать. Від такого виду насильства страждають і чоловіки, і жінки.

Учасники заходу розглядали приклади та визначали чи є у наведених кейсах ознаки гендерно зумовленого домашнього насильства. Визначали як формується така нерівність.

Особливо зацікавило присутніх тема стереотипів – чому і коли вони виникають. Пані Наталія розкрила таке поняття як «штраф за материнство», наголошуючи, що материнство – не обов’язок, а вибір.

Також експертка проєкту «ВОНА» дала присутнім інформацію про те, куди можна звернутись постраждалим від гендерно зумовленого насильства за допомогою.

Тренінг відбувся в дружній та невимушеній атмосфері. Такі заходи дають «вудочку», щоб жінки самі могли врятувати себе від різного виду насильства.

Читайте також: На Волинь продовжують прибувати внутрішньо переміщені особи.

Telegram Channel