Курси НБУ $ 36.74 € 39.60
Експерти спрогнозували, чи мобілізують в Україні 3 мільйони чоловіків заради перемоги

Підстав мобілізовувати 3 млн чоловіків, кажуть експерти, зараз немає.

Фото: Главком.

Експерти спрогнозували, чи мобілізують в Україні 3 мільйони чоловіків заради перемоги

Мобілізація в Україні триватиме стільки, скільки буде діяти військовий стан

Після появи інформації про те, що в Україні мають мобілізувати 3 мільйони чоловіків заради скорішої перемоги (про це першим повідомило німецьке видання Welt з посиланням на історика Едварда Луттвака), організувавши тотальну мобілізацію, ситуацію прокоментували військові експерти – колишній речник Генштабу ЗСУ Владислав Селезньов та військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко.

Про це пише ТСН.

«У лютому 2014 року Росія розпочала гібридну війну проти України. Інформаційна агресія у цій війні є дуже потужною. ІПСОшні історії постійно трапляються, їх генерують відповідні організації військового характера з території Російської Федерації. Мета – максимально створити хаос, посіяти панічні настрої в українському суспільстві, - каже Владислав Селезньов. - Історія про масштабну мобілізацію, мовляв, треба мобілізувати 3 мільйона чоловіків - з тих саме джерел. Задача – налякати весь український народ, мовляв, кожний, хто може тримати в руках зброю, буде воювати. Чи можно виключати такий варіант? Абсолютно ні. Але зараз передумов для того немає. Суммарно 1 млн 300 тис. військовослужбовців сил оборони виконують бойові завдання».

До цього Селезньов додає: «Те, що мобілізація триває постійно на рівні визначених показників – це очевидно. Призиваються ті, хто потрібні, проходять навчання, після чого відправляються до бойових частин та підрозділів. Це плановий процес. Військовий стан в Україні продовжено, це означає, що мобілізаційні процеси будуть тривати».

Своєю чергою, Олександр Коваленко так охарактеризував нинішню ситуацію з мобілізацією в Україні: «Критичної ситуації у ЗСУ з ресурсом немає. Потреба є, але критичної ситуації немає».

При цьому Олександр Коваленко зауважив, що за версіями деяких західних ЗМІ в Україні провалився контрнаступ і є апокаліптичні сценарії, що насправді не відповідає дійсності.

Що зміниться після заміни військкомів

За словами Владислава Селезньова, у нього, як військового експерта, немає впевненості у тому, що фронтовики, які займуть посади обласних військкомів (останніх президент нещодавно наказав звільнити), зможуть стабілізувати ситуацію, яка зараз є в сфері мобілізації.

«Пішла хвиля заміни обласних військкомів. А районні, а в містах? А голови та члени ВЛК? Я думаю, що і там треба дивитись дуже ретельно, бо працює система щодо «відмазування» тих, хто має гроші та бажання відкуповуватись», - каже Селезньов.

До цього Селезньов додає, що ЗСУ досі не мають доступу до багатьох державних реєстрів, за допомогою яких можно було б створити єдиний реєстр та з його допомогою вести ретельний електронний облік військовозобов’язаних. За словами Селезньова, певні держоргани не діляться з військовими відповідними базами даних.

Читайте також: Бійці 100 бригади з Волині з побратимами підірвали ворожий міномет (Відео).

Telegram Channel