Курси НБУ $ 36.36 € 39.82
Атмосфера «Великого вибуху»: у Луцьку ожила найбільша картина у світі

Тепер відвідувачі Музею Корсаків за допомогою свого телефону можуть застосувати доповнену реальність.

Фото: facebook.com.

Атмосфера «Великого вибуху»: у Луцьку ожила найбільша картина у світі

В Музеї Корсаків з'явилась «реально-нереальна» доповнена реальність

Відомо, що проєкт «Космогонія» представлятиме синергію різних видів мистецтва: живопису, графіки, скульптури, фото- та відеоарту, музики та перформансу, доповненої та віртуальної реальності. Це унікальний український варіант мистецтва майбутнього, якому немає аналогів на планеті. Вже сьогодні, споглядаючи живопис, можна насолоджуватися доповненою реальністю, яка дозволяє зануритися в атмосферу «Великого вибуху».

Про це повідомляє на своїй фейсбук-сторінці Музей Сучасного Українського Мистецтва Корсаків.

За своєю суттю «Космогонія» - це картина від українців для всього світу про весь світ, оскільки в сюжеті лежить історія створення Всесвіту від великого вибуху та розвитку цивілізації до наших днів і про майбутнє. Назва проєкту «Космогонія» походить від грецького слова «народження». Це розмова з глядачем про те, як «Хтось, якимось чином, створив щось та когось, та про те, для чого це все».

Художник «Космогонії» - видатний український митець Петро Антип, який почав працювати над картиною з листопада 2022 року. Це мистецьке дійство триватиме понад 3000 годин 18 місяців поспіль і стане найбільшим у світі перформансом. Куратором проєкту є фундатор Музею сучасного українського мистецтва Корсаків – Віктор Корсак.

Полотно складатиметься з понад 600 фрагментів, кожен з яких є окремим арт-об'єктом, та розподілятиметься на кілька тематичних частин: «Початок», «Створення землі», «Створення природи», «Створення людини», «Створення суспільства», «Створення культури», «Створення ноосфери» та «Майбутнє». Кожна частина містить різні міфи, легенди, наукові теорії, символи, знаки та написи різних націй та народів.

Унікальністю даного проєкту є те, що реальний виробничий процес є невід'ємною частиною арт-проєкту «Космогонія». Це, з одного боку, разом із масштабним живописом, відеоартом, інсталяціями, скульптурою, доповненою та віртуальною реальністю, сприятиме виникненню рефлексії на такі вічні проблеми, наштовхуватиме на певні ідеї, генеруватиме інсайти та пробуджуватиме творчий дух. З іншого боку, ми пробуємо подискутувати із Гегелем про «безцільну доцільність». Адже досі мистецтвом вважалося те, що втратило функціональність (практичну доцільність) або не мало її. У нашому проєкті функція (виробничі процеси, які можна спостерігати) набуває естетичного змісту.

Читайте також: Величезний прапор на Говерлу доставляли за допомогою повітряного змія.

Telegram Channel